+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Evliliklerde En Önemli Sorun İletişimsizlik Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Evliliklerde En Önemli Sorun İletişimsizlik
  Evliliklerde En Önemli Sorun İletişimsizlik

  Eşler arasında evlendikten sonra bir kusuru görüldüğünde şiddete veya mutsuzluğa baş vuruluyor aslında kişilerin bu konular yaşandıktan sonra daha fazla birbirlerine bağlanması gerekir çünkü Yüce Allah şöyle buyurmuştur ki; bir kulun kusurunu saklayan ve onun kalbini bu konuda kırmayan yüzüne vurmayan kulum cenneti hak edenlerdendir diye buyurmuştur.

  Anket katılımcılarının yüzde 37’si evliliklerindeki en önemli sorunun iletişimsizlik olduğunu belirtiyor. Bunu yüzde 20 ile ekonomik yani maddi sorunlar izliyor. 100 kişiden 16’sı aileler arası çatışmalardan şikayet ederken, 100 kişiden 9’u evliliklerinde aldatılma sorunu yaşadıklarını vurguluyor. Cinsellik yüzde 8’lik kesimin en önemli sorunu iken, aile içi şiddet ise yüzde 1’lik kesim tarafından yaşadıkları en önemli sorun olarak aktarılıyor. Katılımcıların yüzde 9’u ise evliliklerinde bunların dışında sorunlar yaşadıklarını söylüyor.
 2. Fatma
  Administrator

  Evlilik, evcilik oyunu değil. Evlenmeden önce çok düşünülmeli ve aile büyüklerin fikirleri sorulmalı. Çünkü hayatınız tamamen değişecek, sorumluluklarınız artacak. Bu nedenle karar vermeden önce kendinize düşünecek zaman ayırın.
 3. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye
  Evlilikler genellikle fazla üzerinde durmayan bir milletiz hemen evlenelim düşüncesi vardır ama evlenecek olan çiftlerin öncelikle oturup düşünmesi ve bu konuları aile büyüklerine danışması gerekir.
+ Yorum Gönder