+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Evlilik Hazırlıkları Forumunda Evlilikte Yargılayıcı ve suçlayıcı olmayın Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Evlilikte Yargılayıcı ve suçlayıcı olmayın
  Evlilikte Yargılayıcı ve suçlayıcı olmayın

  Düşüncesiz davranışlar ya da kırıcı sözler ilişkinizi zedeleyebilir. Asla yargılayıcı ve suçlayıcı olmayın ama gerekirse önce kendinizi sonra eşinizi yargılayın. Soru sorun ama sorguya çekmeyin. Eşiniz kızgınken siz sakin olun. Bir sorunla karşılaştığınızda, biriniz ateşken diğeriniz su olun, kimin suçlu olduğunu bulmaya çalışmak yerine sadece çözüme yoğunlaşın ve çözümü konuşun.

  Unutmayın her fani, ne kadar yumuşak ve sevgi dolu davranılırsa davranılsın, suçlanmaktan hoşlanmaz, eleştirilmekten endişe duyar. Bu yüzden yaptığı işi tam olarak sizin istediğiniz gibi yapamasa da anlayış gösterin ve başarısızlığını yüzüne vurmayın. Örnek olarak; konuşma tarzınızı değiştirin ve “yemek çok kötü olmuş, iyi bir aşçı değilsin” demek yerine “yemeğe koyduğun baharatlar yemeğin tadını değiştirmiş, lezzetini saklamış” deyin.
 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Evlilikte çiftlerin mutluluğunu ve aralarında ki ilişkiyi sonlandıran nedenlerden bir tanesi de dinlemeden yargılayıp suçlamaktır bu durum evlilikte çiftlerin bir birinden soğumasına neden olur. Kızınca eşinize yargılamadan suçlamadan önce sakin olmaya çalışın daha sonra sakince konuşmaya ve kırıcı olmamaya dikkat edin.
+ Yorum Gönder