+ Yorum Gönder
Müzik ve Tv ve Film Tanıtımları Forumunda Uzay Yolu Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Uzay Yolu Hakkında Bilgi
  Uzay Yolu Hakkında Bilgi

  Star Trek Hakkında Bilgi

  Uzay Yolu.jpg


  Uzay Yolu (Özgün adı: Star Trek), Gene Roddenberry tarafından yaratılmış bilim kurgu televizyon dizisi, film ve roman serisi. 6 kez dizi, 11 kez sinema filmi, yüzlerce kez roman, video oyunu, ve hikâye olarak yayımlandı. 8 Eylül Cuma, 2006 yılında Uzay Yolu'nun ilk televizyon yayının 40'ıncı yılı kutlandı.

  İnsanların galakside diğer bilinçli canlılarla birleşerek Birleşik Gezegenler Federasyonu'nu kurdukları, kurgusal bir 3. Dünya Savaşı sonrası bir geleceği tasvir eder.

  Kahramanlar genelde fedakardır ama zaman zaman sonuç almak için başka yollara baş vurabilirler. 1960'larda Orijinal Seri'de ve diğer seriler de olduğu gibi hikâyelerdeki çatışmalar ve politik boyutlar günümüz olaylarını yansıtırlar. Dizilerdeki emperyalizm, sınıf kavgası, ırkçılık, insan hakları ve teknolojinin etkileri gibi konular ilk yayınladıkları zaman olduğu gibi bugünde yankılanmaktadırlar
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  uzay yolu bir film olup kurulduğu günden beri bir çok sinema yayınlamış roman yayınlamış ve önemli başarılara imza atmıştır bu film kurgu üzerin de kurulmuştur.
+ Yorum Gönder


uzay ile ilgili bilgiler,  uzay yolu hakkında bilgi,  uzay yolu ile ilgili bilgiler,  uzay yolu filmi hakkında bilgi,  uzay yolu ile ilgili bilgi