+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Manuel Terapi Nedir Manuel Terapi Ne Durumlarda Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Manuel Terapi Nedir Manuel Terapi Ne Durumlarda Yapılır
  Manuel Terapi Hakkında Bilgi?

  Sizce manuel terapi nedir kısaca açıklar mısınız arkadaşlar?

  Omurga ve eklemlerdeki ağrı ve fonksiyon bozukluklarının tedavisinde yüzyıldan fazla bir süredir uygulanan bilimsel bir yöntemdir. Kırık çıkıklığın bilimselleştirilip geliştirilmesi ve risklerin minimuma indirgenmesi ile ayrı bir meslek alanı oluşturulmasıdır.

  Manuel Terapinin etkin ve güvenli uygulanması için lokomotor sistemin anatomik biyomekanik ve nörofizyolojik olarak detaylı değerlendirilmesi gerekir.

  Maniplasyon teknikleri endikasyonları ve kontraendikasyonları seçebilen özel eğitimli uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Aksi halde ciddi komplikasyonlar görülebilir ( kırık çıkıkçılarıda olduğu gibi).

  Bu yöntem sadece el ile uygulanır ve nadiren yardımcı araçlar kullanılır. Kemik sinir kas bağ ve eklemlerin normal haline döndürülmesinde kullanılır. Hizalanması bozulan eklemde tüm komşu yapılar etkilenir ve ağrı sonucu oluşur. Bu yapılar kas , sinir, bağ doku, ligamentler, eklem kapsülü, kemik ve kemik kılıfı gibi

  Bu uygulamalar için uzman fizyoterapist bir çok yöntemi kullanabilir. Kütleme sesi her zaman alınamaybilir ve ender kullanılır. Eklem yada doku yumuşak bir şekilde de düzeltilebilir.useyinoguzhansoylemez
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Manuel terapi el ile terabidir. Diğer tedavi yöntemlerine göre kısa sürede iyileşme gösterir. Başarı oranı oldukça yüksektir. Herhangi bir ilaç kullanımı gerektirmez, tamamen doğaldır ve herhangi bir yan etkisi yoktur.
+ Yorum Gönder