+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Fizik Tedavi Forumunda Romatizma Ve Eklem Hasarları Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Romatizma Ve Eklem Hasarları Nelerdir
  Romatizma ve Eklem Hasarları nelerdir kısaca

  Lütfen bu akşam bana romatizma ve eklem hasarları neler olabilir kısaca anlatır mısınız? 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Romatizma Ve Eklem Hasarları

  İltihaplı Eklem Romatizması, en sık görülen iltihabi eklem hastalığıdır. Kronik ve ilerleyici bir hastalık olan iltihaplı eklem romatizması bütün vücudu ilgilendiren bir hastalıktır. Romatoid Artrit hastalığı ilk başta eklemlerdeki ağrılar eklemlerdeki ağrılar, bacaklarda başlayan tutukluk, aniden oluşan şişkinlikler ve hareket kaybı olan bir hastalıktır. Romatizmanın vücudumuzda en sevdiği bölgeler el ve diz eklem bölgeleridir. İltihaplı eklem romatizması olan kişilerin yaş kaliteleri ciddi derecede düşmektedir. En sık kadınlarda, 30-35 yaşlarında görülmektedir.
  Romatoid artrit yanına başka sağlık sorunlarını da çağırmayı çok sever. Özellikle osteoporoz, karpal tünel sendromu, kalp sorunları ve akciğer hastalıkları bunlardan en yaygınları.

  Hastalığın nedeni tam olarak bilinmediğinden dolayı, kesin bir tedavisi yoktur. Bu yüzden tamamen ortadan kaldırılamaz. Tedavideki amaç hastalığın belirtilerini azaltmak hastayı daha iyi bir yaşam koşulu sağlamaktır. İltihap azaltılır. Tedavi edilmediği takdirde geri dönüşümü olmayan eklem hasarları ortaya çıkar.
  Hastalık romatizmal olduğu için, tedavisi romatolog önderliğinde tarafından yapılır. Bunun yanında fizyoterapist, psikiyatrist, ortopedik cerrah da tedaviye yardımcı olurlar.

+ Yorum Gönder