+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Vize ihlali nedir, sonuçları ne olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Vize ihlali nedir, sonuçları ne olur
  Vize ihlali ve sonuçları hakkında bilgi

  Vize ihlali, aldığınız vizenin üzerinde belirtilen süreden daha fazla vizeyi veren ülkede kalmanız veya vizeyi veriliş amacı dışında kullanmanızdır. Örneğin; bir öğrenci vizesi ile çalışmak veya, turist vizesi ile öğrenim görmek vize ihlalidir.

  Vize ihlali yapılması halinde ziyaret ettiğiniz ülkeden sınır dışı edilirsiniz. Hakkınızda ülkeye sürekli veya geçici giriş yasağı konulabilir ve/veya para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz.
 2. ÖZGEN
  Üye

  Vize belirli bir amaç ve belirli bir süre için verilen izindir. Vize ihlali bu amaç dışında kullanılmasına verilen isimdir. Amacından saptırılan vize sonucu kişi cezaya tabi tutulur.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Vize ihlali olarak bilinen şey vizenin veriliş amacı dışında kullanılması olayıdır. Vize ihlali tespit edildiği durumda kişinin vizesi iptal edilerek sınır dışı edilmektedir. Bu nedenle ne yapacaksanız ona göre vize almalısınız. Kesinlikle yanlış bilgi vermemelisiniz.
+ Yorum Gönder