+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Nükleer Savaştan Sağ Çıkabilecek Şey Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Nükleer Savaştan Sağ Çıkabilecek Şey Nedir
  Nükleer Savaştan Neler Sağ Çıkabilecek

  Karafatmadan bahsetmiyoruz…
  Tabii bu kadar çok insanın neden karafatmaların yok edilemez olduğuna dair sarsılmaz bir inancı olduğu da başlı başına ilginç bir meseledir.
  Onlar bizden çok daha uzun zamandır (280 milyon yıl civarı) varlar ve kontrol edilmesi zor hastalık taşıyıcıları olduklarından, neredeyse tüm evren onlardan nefret eder. Ayrıca kafaları olmadan bir hafta kadar yaşayabilirler. Fakat yenilmez değillerdir. Dr. Wharton’ların 1959′daki çığır açan araştırmasından beri karafatmaların bir nükleer savaşta ilk ölecek böcekler olduğunu biliyoruz.
  İki araştırmacı farklı böcekleri değişik miktarlarda radyasyona (“rad”la ölçülür) maruz bıraktı. İnsanlar 1000 rad’a maruz kaldıklarında ölürken Wharton’lar karafatmaların 20.000 rad’a maruz kalınca öldüğü sonucuna vardılar, meyve sinaği 64.000 rad’a, parazitler ise 180.000 rad’a maruz kaldıklarında ölür.
  Radyasyona dayanıklılık kralı Deinococcus radiodurans bakterisidir. Bu bakteriler 1,5 milyon rad’a kadar dayanabilir, dondurulurlarsa bu limit iki katına çıkar. -
  Bu bakteri (öğrenciler “Bakteri Conan” adını vermiştir) pembedir ve çürük lahana gibi kokar. Bir kutu ışınlanmış etin içinde mutlu mutlu büyürken keşfedilmiştir. O zamandan sonra fil ve lama dışkısında doğal olarak bulunduğu, ayrıca ışınlanmış balık ve ördek etinde, hatta Antartika granitinde bile bulunduğu fark edilmiştir.
  Bakteri Conan’ın soğuğa ve radyasyona dayanıklılığı ve bu ekstrem durumlarda DNA’sının bozulmadan kalabilmesi, NASA bilimcilerinin bu bakterinin Mars’taki hayatın varlığına dair bir ipucu olabileceğine inanmalarına sebep olmuştur.
 2. ÖZGEN
  Üye

  Kara Fatma olarak adlandırılan siyah böcek türleri hem oldukça zehirli hem de kolay kolay ölmeyerek insanları tehdit eden bir böcek türüdür. Fakat nükleer savaşta ilk onların öleceği söylenmektedir.
+ Yorum Gönder