+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Aşırı bilgisayar kullananlarda olası hastalıklar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  Aşırı bilgisayar kullananlarda olası hastalıklar
  HASTALIKLARLA İLGİLİ BİLGİ

  hastalıklar.jpg

  ABD’nin Ohio eyaletindeki Nationwide Çocuk Hastanesi doktorlarının yaptığı araştırma sonucunda, 9 bin hastalıktan bir kısmının acil servislerde tedavi edildiği ortaya çıktı. Araştırma ekibinden doktor Lara B. McKenzie, başlıca rahatsızlıkların, sırt ağrıları ile bileklerde karıncalanma, uyuşma gibi belirtilerle ortaya çıkan ‘karpal tüneli sendromu’ olduğunu söyledi. McKenzie, zaman zaman kesikler, incinmeler, şişlikler, kırık ve çıkıklarla da karşılaşıldığını dile getirdi.

  Bilim adamları, bilgisayara bağlı hastalıkların 1994 yılında sadece 1267 olduğunu, ancak geçen 15 yılda bu sayının hızla arttığına dikkat çekti. Kırıklarla karşılaşılan vakaların yüzde 50′sinin, bilgisayarı bir yerden başka bir yere taşırken gerçekleştiği kaydedildi.

  Son 13 yılda sadece ABD’de, yaşları 1 ile 83 arasında değişen 75 bin kişi, bilgisayar kullanımından kaynaklanan rahatsızlıklar nedeniyle hastanelerin acil servislerinde tedavi gördü.

  Bilgisayardan en fazla çocukların olumsuz etkilendiğinin altını çizen Lara B. McKenzie, küçük yaştaki kullanıcıların kendilerine göre büyük koltuklarda oturmamaları ve riskli elektrik aksamdan da uzak tutulması gerektiğini aktardı.
 2. DİLAN
  Üye

  Bilgisayar karşısında oturmak ile bir çok sağlık sorununu beraberinde getirse de çoğu kişi bunun farkında olamıyor. Zamanla boyun ağrısı görme ve vücudun tutulması ile ilgili şikayetler belirir.
+ Yorum Gönder