+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Garip olaylar Forumunda Maya Takvimi Kehaneti 21 Aralık 2012′de Neler Olacak Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Maya Takvimi Kehaneti 21 Aralık 2012′de Neler Olacak
  Maya Takvimi Kehaneti 21 Aralık 2012′de Neler Olacak


  21 Aralık 2012 yaklaşadursun maya takvimiyle bağlantılı olan dünyanın sonu kehanetleri ve kaos teorileri aldı başını yürüdü. Bu tarih post-modern kültür insanının inanmak istediği şeylerden biri mi yoksa herhangi mantıksal bir temele dayanmakta mı ?


  21 Aralık 2012′de Neler Olacak.jpg


  İşte aradığımız bu. Öncelikle 21 Aralık 2012 tarihi, maya takviminin sonu değil, döngüsel uzun sayım takviminin 13 baktumdan oluşan kısımının son günüdür. Yani zamanın sona ermesi veya maya takviminin sona ermesi gibi bir durum yok. Ancak 13. baktumun bu son gününde (ki 21 Aralık gündönümüdür: güneşin dünyaya en uzak olduğu an) yeni çağa geçecek olan insanoğlunun bir felaket yaşayacağına inanılıyor. Tabii bu felakete yönelik çeşitli teoriler var. Ayrıca diğer bir kısım görüş de bu tarihte insanlığın büyük bir atılım yapacağına inanıyor. Bazı kaynaklarda bu tarih foton çağına geçiş olarak adlandırılmakta.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Maya takvimi kehaneti sade bir batıl inaçtır. kıyametin ne zaman kopacağı sadece allah bilir. Maya takvimi kehaneti 21 Aralık takvımlerın sonu olduğu için kiyamet kopacak diyorlardı.
+ Yorum Gönder