+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Çocuklar neden yalnız uyuyamazlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Çocuklar neden yalnız uyuyamazlar
  Çocuk yalnız uyuyamıyorsa

  Hemen hemen her çocuk yalnız uyuma zorluğu çekmiştir. Karanlıktan ve yalnız kalmaktan korkarlar. Aslında korkmamasını sağlamak sizin elinizde. Televizyonda kötü içeriklerden uzak tutun onu onun yanında ürkütücü şeyler konuşulmasına izin vermeyin. Siz de ona sinirlendiğinizde korkutucu şeyler söylemeyin unutmayın ki bu durum onun tek başına çok korkmasına neden olur.


  Çocuk bazı nedenlerden ötürü, görünüşte anlamsız bazı korkulara kapılabilir. Yalnız başına yattığı odada bir türlü uyuyamaz. Işığın yanmasını ister. Bu gibi hallerde çocuğa bağırıp, onu daha fazla ürkütmektense, uykuya dalıncaya kadar yanında oturmayı kabul etmelidir. Aynı zamanda solgun bir ışık da yakılabilir. Çocuk böylece, yavaş yavaş sakinleşir, yatışır. Korkusunun, hırçınlığının nereden geldiğini mutlaka araştırmalı ve bu nedeni ortadan kaldırmalıdır. Bu konuda anne ve babalara en büyük yardımcı doktorlardır.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Çocukların çoğu yalnız kalınca korkuya kapılıp panikler ve buna bağlı olarak ta ağlamaya başlarlar bütün anne ve babalar böyle durumlara rastlarlar yada yatağına yatırdığını çocuğunuz gece yatağından kalkıp yanınıza gelip sessizce yanınıza sokulup yatar böyle durumlarda ne yapılması gerekir. böyle durumlarda yapılması gerek şey çocuğunuz yalnız uyuyamadığında uyuyuncaya kadar yanında beklemek odasına kormasını önleyecek loş bir ışık yerleştirmek yada sevdiği bir oyuncağı ile uyumasını sağlayabilirsiniz bütün bunlara rağmen eğer hala tek başına uyuyamıyorsa bir pedegogdan yardım alabilirsiniz.
+ Yorum Gönder