+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Yenidoğan bebeklerin çok ağlamasının bir sebebi varmıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Yenidoğan bebeklerin çok ağlamasının bir sebebi varmıdır
  Yenidoğan bebeklerin çok ağlamasının bir sebebi var mıdır?

  Bebekler sıkıntı veren her durumda teselli bulmak için yardım aramaya programlanmıştır. Bebeğinizin ağlaması, beyni henüz yeterince gelişmediği için tek başına başa çıkamadığı bedensel hisler için sizden yardım istemesi anlamına gelir. Bebekler ciğerlerini geliştirmek, sizi kontrol etmek için ya da hiçbir neden olmadan boşu boşuna ağlamazlar. Bir şey onlara rahatsızlık verdiğinde size haber vermek ve sizin yardımınızı almak için ağlarlar.

  Tüm türler arasında doğduğunda en olgunlaşmamış durumda olan insan yavrusudur. Aslında bebeklerin gebelik süresini anne karnının dışında tamamladığını söyleyebiliriz. Freud’un insan yavrusu için ‘dünyaya tamamlanmamış olarak gelir’ demesi doğrudur. Yeni doğmuş bir bebeği dışarıdaki bir fetus gibi düşünebiliriz. İşte bu nedenle yani doğduklarında yeterince olgunlaşmış durumda olmadıkları için bebekler çok hassastırlar. Sıkıntıya karşı çok duyarlıdırlar. 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Her bebek yeni doğduktan sonra ağlamaya başlar.Ne yaptıklarını bilmedikleri için her şeyde ağlarlar. Daha doğrusu bunu onlara siz alıştırmışsınız. Her ağladığı zaman yanına gider onu taşırsınız bebek buna alışır ve sürekli ağlamaya başlar.
+ Yorum Gönder