+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Hamilelikte Geri Yuvarlanma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hamilelikte Geri Yuvarlanma
  Hamilelikte Geri Yuvarlanma  Bu karın egzersizinde, dizlerinizi kırıp yere dimdik bir şekilde oturun. Daha sonra bu pozisyondayken geriye doğru yatabildiğiniz kadar yatın ve o şekilde bir süre durmaya çalışın.
  Hamilelik sürecinde bu düzenli ve orta derecede karın egzersizini haftada en az 3 kere yapmanız gerekmektedir. Sağlığınızı korumak için bu egzersizlerle birlikte dengeli ve sağlıklı bir beslenme de oldukça önemlidir. Karnınız içi egzersizler yapacağınız zaman rahat kıyafetler giyin. Vücuda tam oturan tar kıyafetlerden kesinlikle kaçınmalısınız. Ayrıca egzersiz yaparken ayağınızdaki ayakkabıların da kaygan olmamasına dikkat edin.
  Sizi sarsarak vücudunuza zarar verebilecek tüm hareketlerden kaçının. Hamilelik sürecinde bu tür zararlı hareketler yapmak son derece tehlikelidir. Baş dönmesi, mide bulantısı, vajinal kanama gibi belirtiler yaşarsanız egzersiz yapmayı bırakın. Bunun yanı sıra egzersiz yaomaya başlamadan önce bir doktora danışmalısınız. Son olarak bu egzersizleri bir eğitimci ya da gözlemcinin yokluğunda yapmaya kalkışmayın.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Rahat bir gebelik süreci geçirmek için gebelik sırasında egzersiz yapmak çok önemlidir. Gebelik sırasında yapılan egzersizler doğumu kolaylaştırmaktadır. Gebelik sırasında yapılabilecek egzersizlerden bir tanesi de geri yuvarlamadır. Bu hareket için dizlerinizi kırıp yere dimdik oturun bu pozisyondayken geri doğru uzanıp bu şekilde biraz bekleyip tekrar doğrulun.
+ Yorum Gönder