+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Doğum sonrası depresyonu doğru tedavi etme yöntemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Doğum sonrası depresyonu doğru tedavi etme yöntemleri
  Doğum sonrası depresyon için tedavi şarttır. bazen anneler bu durumdan kaçmak istese de bir psikoloğa gitmesi gerekir. Yakının da bulunan biri onunla konuşarak ikna edebilir bazı durumlarda hastanede yatırılması şart olabilir anne için aile desteği çok önemlidir. Anne iyi olmadığı durumda bundan bebekte etkilenir.
  Kesinlikle tedavi edilmesi gerekir. Belirtiler ortaya çıktığında yakın aile fertlerinin gözlemi çok önemlidir. Anne bazen bu durumu anlamakta ve tedavi olmayı istemekte güçlük çekebilir. Anneye yakın kişiler durumu fark ettiğinde uzman bir psikiyatriste başvurmaları gereklidir. Uzman kişi duruma göre tedaviye karar verir. Ağır durumlarda hastaneye yatış önerilir. Gereğinde antidepresan tedavi başlanır ya da psikoterapi uygulanır. Çift terapileri, ebeveyn rehberliği, gevşeme teknikleri , egzersiz ve açık alanlarda yürüyüş programları tedaviye eklenebilir. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Doğum sonrası depresyon doğru tedavisi bunun için kesinlikle hasta ile ser diyaloglara girmemek gerekir ondan sonra bir cerrahi doktora baş vurmak ve en sonun dada psikoloğa götürmeniz gerekmektedir.
+ Yorum Gönder