+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Hamilelik Korkuları Nelerdir Ne Yapmalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Hamilelik Korkuları Nelerdir Ne Yapmalı
  Hamilelik bir çok endişe ve korku vardır. Hemen hemen her anne hamilelik döneminde bir şeyin ters gitmesinden endişe eder. Bu durumun farkın da olmak anneler için faydalı değildir. Bu durumun iyi olması için çevredeki söylenenlere kulak asmamak gerek ve yakınından birinden destek alması gereklidir.
  Hamilelik sırasında yoğun bir korku hissetmek o kadar yaygın bir durumdur ki bunu hamileliğin semptomları arasında saymak yersiz olmaz. Hemen hemen her anne adayı hamileliği ve doğumu sırasında bir şeylerin ters gitmesinden endişe duyar. Bu durumun yaygın olduğunu bilmek tabii ki korkuların geçmesi için fayda sağlamayacaktır. Bu durumda anne adayının yapacağı en akıllıca iş çevresindekilerin sorularına, tavsiyelerine ve yorumlarına kulak asmadan sadece doktorunu dinlemek olmalıdır. Çünkü niyetleri hiç de kötü olmasa bile çevredekilerin yapacağı yorum ve tavsiyeler hamilenin yersiz yere endişeler kapılmasına yol açabilir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Hamilelikte pek çok kadın korkular yaşamaktadır. Bütün anne adayları bebeklerinin bir sağlık sorunu olmasından yada doğum esnasında bir terslik yaşamaktan korkmaktadırlar. Birde çevreninde sürekli olarak olumsuz yorumları anne adaylarını korkutmaktadır. Anne adayları çevrenin anlattıkları korkutucu doğum hikayelerine kulak asmamalı ve çevrelerinden olumlu destek almaya dikkat etmelidirler.
+ Yorum Gönder


hamilelikte yersiz korku