+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Hamilelik bulantılarını önlemenin pratik yolları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hamilelik bulantılarını önlemenin pratik yolları
  Hamilelik bulantılarını önleme nasıl olmalı

  Hamilelik bulantılarını önlemenin pratik yolları.jpg

  Hamilelik döneminde sıkça rastlanan durumlardan biri mide bulantısıdır bazı anne adaylarında bu bulantı gün boyu devam etmektedir ve anneleri rahatsız etmektedir bu bulantıları azaltmak için yağlı yiyeceklerden uzak durmanız gereklidir. Midenizi yoracak yemeklerden uzak durmalısınız çok kokulu yiyeceklerden uzak durmaya çalışmanız yeterlidir.

  Hamilelik döneminde sıkça karışılaşılan sabah bulantıları bazı anne adaylarında tüm gün sürebilmektedir. Genellikle sabahları meydana gelen bu mide bulantılarını www.alasayvan.net/ azaltmak için yapılabilecek şeyler aşağıdaki gibidir.

  * Gereğinden fazla acıkmayı veya fazla tok kalmayı önlemek için günde 3 öğün yemek yerine daha sık öğünlerle daha az yemek yiyin.


  * Bol yağlı ve baharatlı besinler yerine daha hafif ve sağlıklı besinleri tüketmeye özen gösterin.

  * Gebelik bulantılarınızı artıran kokulardan ve yiyeceklerden uzak durun.

  * Fırında pişirilmiş sade patates ve beyaz pirinç gibi karbonhidratlı gıdaları daha sık tüketin.

  * Yatağınızın hemen yanı başında tuzlu gıdalar www.alasayvan.net/ bulundurun ve sabahları uyandığınızda bir miktar bu tuzlu gıdalardan atıştırın. Özellikle tuzlu çubuk kraker hamilelik bulantısını yatıştırmada oldukça etklidir.

  * Araç tutmasına mani olmak için özel üretilmiş bileğe baskı yapan bilekliklerden kullanın.

  * Anne adaylarından bir kısmı vitaminlerin ithiva ettiği demirin kokusuna karşı fazla duyarlıdırlar. Böyle bir durumunuz varsa bunu doktorunuza bildirin. 2. Merve Altıok
  Devamlı Üye

  hamilelikteki bulantıları önlemenin en kolay yollarından bir tanesidir, limonu ılık suyun içine sıkıp içmek Bunu uyguladığınızda bulantıları azaldığını göreceksiniz
+ Yorum Gönder