+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Kadınlarda Astım Hastalığında Doğum ve Sonrası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kadınlarda Astım Hastalığında Doğum ve Sonrası
  Kadınlarda Astım Hastalığında Doğum ve Sonrası


  Kadınlarda Astım Hastalığında Doğum ve Sonrası.jpg


  Doğum ve Sonrası
  Doktorunuz doğum esnasında sizi ve bebeğinizi monitörize ederek her şeyin yo*lunda olduğundan emin olmak isteyecektir. Bu esnada da astım ilaçlarınıza de*vam etmeniz gerekecektir. Eğer sezaryen planlanmışsa, doktorunuz genel anes*tezinin sizin için uygun olup olmadığını tekrar gözden geçirecektir. Gerekirse epidural-spinal anestezi ile ağrı kontrolü sağlanabilir. Aynı şekilde, vajinal do*ğum planlanmışsa, ağrısız olması için size önerilerde bulunulacaktır.
  www.alasayvan.net
  Bebeğinizi dünyaya getirdikten sonra, astım ilaçlarınızı veya dozlarını değiştir*meniz gerekebilir. Kimi hamile kadınlar, hamilelikleri süresince astımlarında değişiklik veya düzelme gözlemledikleri için bu tedavi disiplininden hemen kopuverir. Ancak unutmayın ki, var olan bir hastalık için önlem almazsanız, daha sonra kötüleşebilir. Dolayısıyla doktor ziyaretlerini doğum sonrasında da aksat*mayın.
  www.alasayvan.net
  Astımı olan anneler, doğumdan hemen sonra bebeklerini anne sütü ile emzirme*ye geçebilir. Teofilin kullanıyorsanız, süte geçip çocuğunuzu huzursuz edebile*ceğini bilmelisiniz. Aynı durum antihistaminik ilaçlar için de söz konusu.. Ay*rıca bu ilaçlar süt üretimini azaltabilir. Elbette ki sigara içmemeniz, hatta içilen ortamlarda bile bulunmamanız gerektiğini tekrar hatırlatmamıza gerek yok sa*nırız! 2. Hakim
  Devamlı Üye

  astım hastalığı olan ve hamile olan kişilerin kesinlikle sürekli olarak tedavi görmesi gerekmektedir hem anne için hem de karnındaki bebek için bu çok önemlidir.
+ Yorum Gönder