+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Tüp bebek tedavisi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Tüp bebek tedavisi nedir
  Tüp bebek tedavisi nedir

  Çocuk sahibi olamayan ve çocuk isteyen çiftlere önerilen tüp bebek yöntemi hızlı ve kesin sonuç içerdiğinden son yıllarda çok tercih edilmektedir. Tüp bebek yöntemi, deneyimli doktorlar ile uygulanması gereken bir tedavidir. Bebek isteyen çiftler de başarı şansı yüksek olsa da 40 yaş civarındaki hastalarda bu oran düşmektedir.
  Tüp bebek tedavisi.png

  Tüp bebek tedavisinde ilk yapılan şey, çiftlerde bebek olmamasının sebeplerinin araştırılmasıdır. Çünkü tedaviler buna göre şekillenmektedir. Alınacak olan hormon ilaçlarının dozları başka hastalıklara göre ayarlanmaktadır. Tüplerde tıkanıklık, yumurtalık kistleri, sperm azlığı veya hiç olmaması, şeker ve tansiyon gibi hastalıklar sebeplerden bazıları olabilir. Bu nedenle yapılan tahlillere göre tedavi başlar. Kadınlarda yumurta olgunlaşması için hormon iğneler verilir. Kan tahlilleri ile yumurta oluşumu takip edilir. Yumurtalar cerrahi bir operasyonla toplanır ve aynı gün eşten alınan sperme ile bir araya getirilir. Yaklaşık 2-3 gün sonra embriyo anne adayına yerleştirilir. On gün sonra kanda hamilelik testi yapılarak sonuç elde edilir. Ülkemizde, sperm bağışı, taşıyıcı annelik ve cinsiyet seçimi yasaktır. Tüp bebek uygulaması için seçilen merkezin belgelerinin tam olması gerekmektedir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Çocuk isteyen ama normal yollarla bebek sahibi olamayan aileler son yıllarda kesin sonuç vermesi nedeni ile pek çok ailenin tercihi tüp bebek oluyor. Tüp bebek yöntemi uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Tüp bebek yöntemi genelde başarı ile sonuçlansa da 40 yaş üstünde başarı şansı düşmektedir. Tüp bebek yapılacak çiftlere bazı testler uygulandıktan sonra tüp bebek tedavisine başlanmaktadır.
+ Yorum Gönder