+ Yorum Gönder
Rüya Tabirleri ve Genel Rüya Tabirleri Forumunda Rüyada sarı renk elbise giymek neye delalettir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Rüyada sarı renk elbise giymek neye delalettir?
  Rüyada sarı renk elbise giymek neye delalettir?  Rüyada sarı renk elbise giymek; sarı rengin, ayrılık, hasret, özlem ve hüzün vb gibi psikolojik hallere işaret etmesi sebebi ile rüyayı gören kişinin ayrılıklardan sebebiyet hasretlerde, özlemlerde ve hüzünde seyir ettiğine işaret eder.

  Fakat tasavvuf terbiyesinde seyi-i sulûk başlangıcında ayrılık Tanrı varlığına karşı olduğu için hasret, özlem ve hüzünlenmeler Tanrı varlığına karşı beslenen duygulanımlar olurluğunda kişide belirdiği için sarı renk elbise giymek kişinin Tanrı varlığına yöneldiğine işaret eder. Bu sebepten dolayı sarı renk ayrıca kişinin ilkeler üzeri hak niyet ve amellerde olarak Hakk’tan uzak bırakan her türlü hadis ve hadiseyi bıraktığına da işaret eder.

  Sarı renk ruh olurluğundaki ruh latifesi olan sarı nur taneciklerine işaret eder.
 2. ismail eski
  Devamlı Üye

  sarı bereketin simgesidir ama rüyada sarı renk elbise görmek iyi değil çünkü rüyada sarı renk elbise görmek kişiyi yoracak ve bitkin düşürecek hastalıklara işrettir ya da kişinin ruh halinin kötü olduğunu anlatır bu keder, üzüntü olabileceği gibi verem de olabilir ya da normal bir hastalık da olabilir aslında bazen para simgelediği de düşünülür
+ Yorum Gönder