+ Yorum Gönder
Türkiye Gezi Rehberi ve Gezi Rehberi Forumunda Konya'da gezilecek yerler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Konya'da gezilecek yerler
  Konya'da gezilecek yerler

  "Konya,bozkırın çoğudur,tıpkı bozkır gibi kendini gizleyen esrarlı bir güzelliği vardır.
  Bozkır,kendine bir serap çeşnisi vermekten hoşlanır.Konya'ya hangi yoldan girerseniz girin sizi bu serap vehmi karşılar."

  Cumhuriyetin ilk yıllarında Konya Lisesi'nde çalışan Ahmet Hamdi Tanpınar,sevmekten öte bir duyguyla tüm benliğiyle hisseder Konya'yı ve bunu "Beş Şehir"de dile getirir.Tanpınar'a inanma arzusu ve bozkır ortasında serap bulma kuruntusuyla.bir vahaya ulaşacağıma inanıyorum bende Konya'da.İstanbul gibi bir metropolden,bir Anadolu kentine gelmişseniz,alışmak adına kentin en hareketli noktasını merkez almalısınız kendinize.İşte bu yüzden Konyalıların gezmeye,dolaşmaya,eğlenmeye çıktığı bölgeyi tanımak istiyorum öncelikle.

  Kent merkezindeki sosyalleşme alanlarından biri,yörük çadırları şeklinde restoran ve nargile kafeleri, çocuk parkı, Pamukkale travertenleri, Mostar Köprüsü ve peribacaları marketleri, Şelale köşkü ve yapay gölet gibi platformlardan oluşuyor.
 2. Zarafet
  Üye

  Konya denince akla ilk gelen Mevlanadır. Konya da bulunan mevlana türbesi yerli turistlerin ziyaret yeridir. İnsanlık tarihinin ilk yerleşim yerlerinden biri olan birçok medeniyetin izlerini taşıyan Konya, adeta bir müze şehirdir. Türkiye'nin en büyük barajı olan Ermenek Barajıda konya da yer alıyor.
+ Yorum Gönder