+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Güvenlik Açıkları Forumunda Kaspersky ‘siber suçlar’ tezlerini ödüllendiriyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Kaspersky ‘siber suçlar’ tezlerini ödüllendiriyor

  Kaspersky ‘siber suçlar’ tezleri Nasıl Ödüllendiriliyor?


  Belki çoğunuz bunun ne anlama geldiğini duymamışsınızdır. Biz size kısaca aydınlatalım.
  Yaşar KARAKaspersky Lab, üniversite öğrencilerinin ‘siber suçlar’ konulu tezlerini ödüllendiriyor.
  Kaspersky Lab, “Yeni Kuşak İçin Bilgi Teknolojileri Güvenliği” adıyla, dünya öğrencilerine açık eğitim konferansı düzenliyor. 21-22 Kasım 2009’da Londra’da düzenlenecek konferans öncesi, üniversite öğrencileri 15 Ekim’e kadar tez sunabilecek. Değerlendirmeye alınacak tezlerden 14’ünün sahibi ödüllendirilerek, Kaspersky’nin konuğu olarak Londra’daki konferansa katılacak.
  Bilgi güvenliğinin lider firması Kaspersky Lab, İngiltere’de East London Üniversitesi’nde 21-22 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenlenecek önemli bir konferansa ev sahipliği yapıyor. Konferansta bir araya gelecek öğrenci, uzman, bilim adamı, araştırmacılar siber suçlar hakkında mevcut ve ileride oluşabilecek konuları masaya yatırıp tartışacak.
  Sonuçları konferansta değerlendirilmek üzere, tüm master programı ve üniversite öğrencilerinin katılabileceği, ‘siber suçlar’ konulu, ödüllü tez yarışması da başlatıldı. İngilizce olarak, 7500-8000 kelime yazılacak tez ve bildirilerin, 15 Ekim’e kadar teslim edilmesi gerekiyor. Hazırlanacak tez ve bildirilerden 14’ü, aralarında Kaspersky Lab kurucusu ve CEO Eugene Kaspersky’in de olduğu program komitesi tarafından değerlendirilip ödüllendirilecek. Ödül kazananların adı 6 Kasım’da duyurulurken, kazanan tez yazarları Londra’daki konferansa Kaspersky’nin davetlisi olarak katılacak.
  Kaspersky Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe, Kaspersky Lab’in bilim komitesinin, günümüzün en önemli konusu haline gelen bilgi güvenliği konusunda çözüm odaklı çalıştığına dikkat çekerek şunları söylüyor:
  “Farklı ülkelerden gelip konferansa katılacak genç bilim adamlarının önerileri tek tek incelenecek. Gençlerin bilgi güvenliği konusunda geleceğe yönelik tehditlere karşı çözüm ve önerilerini içeren görüşleri bize ışık tutacak. Öte yandan, dünyanın dört bir yanında gelecek genç bilim adamlarına geleceğe yönelik düşüncelerini paylaşma fırsatı da sunacağız.”
  Son katılım tarihi 15 Ekim 2009 olarak belirlenen konferansta şu konulara odaklanılacağı belirtiliyor:
  • Gelecekte Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) sorunları
  • Siber suçlar psikolojisi
  • Siber suçların ekonomik etkileri
  • Online ticarette siber suçlar
  • Telif hakları yasası ve bilgi transferi hakları
  • Sosyal ağ korsanlarının yaydığı virüslerin etki ve tehdit seviyeleri.

 2. Ziyaretçi

  son gunlerde ınt. den bulasan "Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü" seklinde uyarı veren siber suç virusupc guvenlı modda acılarak veya pc nın ınt baglantısı kesılerek(modem kapatılabılır) sıstem gerı yukleme ıle kaldırılabılmekte. sıstem gerı yukleme ıle yapılamıyorsa pc ag destegı ıle guvenlı modda acılıp eset onlıne scanner malwarebytes combofıx guvenlık yazılımları ıle pc taratılıp temızlenebılmekte. bu ve benzer sorunlar ıcın 11818-11820 arandıgında gereklı işlemler ıcın yardımcı ve destek oluyorlar.
+ Yorum Gönder