+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Güvenlik Açıkları Forumunda Casus virüste Türkiye şüphesi! Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Casus virüste Türkiye şüphesi!

  Virüste Türkiye şüphesi Hakkında Bilgi

  Şimdi size uzun süren bir araştırma sonucu ortaya çıkarılan Flame virüsü hakkında bilgi vereceğiz.
  İran’a 2010 yılından beri yapılan üçüncü büyük siber saldırının peşine düşen sistem güvenlik uzmanlarının ortaya çıkardığı Flame (Alev) virüsü ile ilgili gelişmeler sürüyor.

  Rus anti-virüs firması Kaspersky Laboratuarı ile Budapeşte Kripto ve Sistem Güvenliği Laboratuarı (CrySyS) uzmanlarının keşfettiği Flame’in şimdiye kadar İran, Filistin, İsrail, Sudan, Suriye, Lübnan, Suudi Arabistan ve Mısır’da 600’den fazla firma, kurum, devlet veya bireysel sistemini hedef aldığı belirlenmişti. Ancak en ağır saldırın 189 ile İran’a yapıldığı da anlaşılmıştı. Batı Avrupa’da ise henüz izine rastlanmadı.

  Casus virüsün, elde ettiği bilgileri gönderdiği sunucuları da araştırdıklarını anlatan Gostew, “Bu virüsün kullandığı en az 80 sunucudan şüphelendik. Bu sunucular Almanya, Türkiye, İtalya ve Vietnam’da idi. Bunlardan özellikle dördü 29 Mayıs’a kadar çok aktif durumdaydı. Biz virüsü tespit ettiğimiz zaman en önemli sunucu Türkiye’deydi. Birkaç gün sonra Almanya’ya kaydırıldı” şeklinde konuştu.

  Angry Birds’le aynı dilde

  “Flame” virüsüyle ilgili bir başka ilginç ayrıntıyıysa Fox News ortaya çıkardı. Ünlü haber kanalına konuşan emekli Amerika Hava Kuvvetleri İstihbaratı çalışanı Cedric Leighton, virüsün LUA adı verilen bilgisayar dilinde yazıldığını söyledi. Dünyada onmilyonlarca hayranı bulunan Angry Birds oyunu da, aynı dilde hazırlanan bir program olarak tanınıyor.
 2. Acil

  Casus virüste Türkiye şüphesi! isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder