+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Parfüm kullanmak sanattır-parfüm nasıl kullanılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Parfüm kullanmak sanattır-parfüm nasıl kullanılır
  Parfüm nasıl kullanılır

  Parfümü öyLe tepeden tırnağa sıkıp dışarı çıkamazsınız;Kokudan insanlar yanınıza yaklaşamaz.Kiminin ise içi bayıLır.Parfüm sıkmanın biLe inceLikLeri vardır..Unutmayın

  * Parfümü sıkmanız gereken yerLer kuLak arkasıBoyun çukuruBiLekLerdirDaha doğrusu kuraL şu : NemLi ve sıcak noktaLarı Hedef aLınGöğüs arasıKoL aLtLarışakakLarbiLekLerdiz arkasıDirsek içi

  * Kendinize yeni parfüm seçerken bir kerede çok fazLa parfüm denemeyin

  * SaçLarınızın Üzerinede bikaç damLa parfüm sıkabiLirsiniz

  *Parfümü sıkmadan önce kesinLikLe SALLAMAYINParfümün oLuşumunu bozarsınız


  * Parfümü nemLi yerde ve güneş aLtında bırakmayın 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Hepimizin sıklıkla kullandığı parfümü de sıkmanın incelikleri varmış. Genelde boynumuza ve üstümüze sıktığımız parmüfü vücudun bazı yerlerine sıkarak daha kalıcı ve etkili olmasını sağlayabiliyormuşuz.

  İşte ipuçları;

  Parfüm kullanmanın altın kuralı: çok fazla parfüm kullanmayın. Bir odaya gireceğiniz zaman, parfümünüz sizden önce girmesin

  Parfümleri nabzınızın attığı yerlere, yani bileklerinize, boynunuza, göğüslerinizin arasına, kulaklarınızın arkasına, hatta dirsek ve dizlerinizin arkasına, ayak bileklerinize, baldırlarınızın iç kısımlarına sıkınız. Buralarda kanınız derinizin üst kısmına yakın olduğunundan, bu bölgeler daha sıcaktır ve parfümünüzün daha iyi yayılmasını sağlayacaktır.

  Parfümü yaklaşık 30 cm. uzaklıktan sıkınız. Estee Lauder tarafından önerilen diğer bir yöntem de, parfümü havaya sıkmak ve oluşan parfüm bulutunun içine girmek

  Ayrıca saçınızı fırçalamadan önce saç fırçanıza bir miktar parfüm sıkın.

  Parfümü kıyafetlerinize sıkmayınız. Parfümün içerisindeki yağlar özellikle ipek gibi hassas kumaşlarda lekeye sebep olabilir. Parfümleri sadece vücudunuza, kokunun gelişebileceği yerlere sıkınız. En iyisi, parfümü giyinmeden önce kullanmaktır.

  Eau de toilette türü parfümler yaklaşık 4 saat, eau de parfum türleri ise 8 saat kadar üzerinizde kalır (Bir parfümün yağ oranı ne kadar yüksekse, kokusu o kadar kalıcıdır).

  Parfümünüzün kokusunun vücudunuzda daha kalıcı olması için, parfümü sürmeden önce aynı markaya ait vücut losyonu, nemlendirici, pudra gibi yan ürünleri kullanın, parfümü bunun üzerine sıkın. Bu ürünlerin içerisindeki yağlar, parfümü tutarak daha kalıcı olmasını sağlar.

  Parfümler kuru ve açık renkli ciltlerde daha az kalıcıdır. (Parfümler bu cilt tiplerinde daha uçucu olurlar) Bu yüzden parfümler kuru ciltlerde daha sık tazelenmeli ve yan ürünlerle birlikte kullanılmalıdır.

  Parfümü şişesinden parmağınızla sürmeyiniz. Derinizdeki yağ, şişenin içerisine girerek parfümünüzün kokusunun bozulmasına sebep olabilir. Bu yüzden püskürtmeli parfümleri tercih edin ya da bir parça pamuk üzerine döktükten sonra üzerinize uygulayın.

  En önemlisi parmüfü öpülmek istediğiniz yerlere sıkın
 3. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye
  Parfüm kullanmak aslında kötü kokuları gidermek içindir vede daha çekici görünmek için parfüm kullanırken nabzın attığı yerlere sıkmak daha kalıcı koku sağlar.
+ Yorum Gönder