+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Bahara Hazırlık Maskeleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bahara Hazırlık Maskeleri
  Bahara Hazırlık Maskeleri

  6pucuilegelengzellik.jpg

  Bahar ışıltısı saçan pırıl pırıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız, Canlandırıcı maskeler e başvurabilirsiniz. Bu maskeler yüzünüzün su, nem, krem gibi ihtiyaçlarını karşılayıp, cildinizin ışıldamasını sağlayacaktır.

  İşte evdeki malzemeleri kullanıp, hazırlayabileceğiniz maskeler:

  - Canlandırıcı maske: 1 havucu sıkın. Muzu ezip havuç suyuna katın. Karışımı yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekletin. Sonra yıkayın. Ya da bir yumurtanın akını iyice çırpın, içine 1 tatlı kaşığı bal katıp iyice karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin, sonra yıkayın.

  - Nem maskesi: 1 yumurtanın sarısı, 1 çorba kaşığı yağsız süt tozu ve 1.5 tatlı kaşığı balı karıştırın. Karışım krem kıvamına gelince, boyun ve yüze sürün. 15-20 dakika sonra, önce ılık, ardından da soğuk suyla yıkayın. Cildiniz kuruysa bu maskeyle onu nemlendirebilirsiniz.

  - Denge maskesi: 1 elmayı rendeleyin, az miktarda süt ile pişirin. Ilık olarak göz çevresi hariç yüze ve boyuna sünün. Kuruyunca ılık su ile yıkayın. Gül suyu ile silin. Cildiniz normalse bu bakım sizin için idealdir.

  - Yağlı ciltler için: 1 çorba kaşığı kil, 1 olgun domates ile karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Yüze sürülür. 20 dakika bekletip sonra ılık suyla yıkanır. Ya da, 1 çorba kaşığı süzme yoğurt, 1 çorma kaşığı kil ile karıştırılır. Karışım yüze sürülür. 20 dakika sonra yıkanır.

  - Kırışıklara: 1 yumurtanın akı, 1 küçük boy salatalık, 1 tatlı kaşığı taze krema, bulamaç haline getirilir. Karışım, çizgilerin üzerine sürülür, 20 dakika sonra ılık maden suyuyla temizlenir. 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Bence kullanılan yüz maskeleri gereksizdir çünkü yüz maskeleri belki bu yaşta güzellik yaratıyor ama ilerleyen yaşlarda cildin daha hızlı sarkmasına neden oluyor bence bu tür ürünleri elinizden geldiğince kullanmayın.
+ Yorum Gönder