+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Selülitin Tedavi Yöntemleri ve öneriler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Selülitin Tedavi Yöntemleri ve öneriler
  Selülitin Tedavi Yöntemleri ve öneriler

  Vücudunuzda yerleşmiş yağ tabakalarına ve portakal kabuğu görünümlü cildinize karşı bir savaş başlatmanızın zamanı geldi de geçiyor
  Beslenmenize dikkat etmek, düzenli spor yapmak ve en önemlisi bunları yaşam stiliniz haline getirmek, bu yaygın probleme karşı elinizdeki en iyi silahlar Selülitlerle mücadelede teşhis, estetik tedavi, doğru beslenme ve fiziksel aktivite önem kazanıyor.

  Bir estetisyene başvurmakta yarar var. Uzman doktorlar selülit tedavisine başlamadan önce selülit teşhisi için klinik testler uyguluyorlar.

  Ekografi: Selülitin durumunu saptamak için yağ dokusuna yapılır.

  Termografi: Dolaşımın kötü olduğu bacak ve kalça bölgelerinde ısı tespiti yapılır. Pratik anlamda daha soğuk bölge selülitlidir. Selülit tedavisine doktorunuzun önerisi doğrultusunda başlamalısınız. Bu tedavi yöntemleri arasında en etkililerine kısaca bir göz atalım:

  Mezoterapi: Lenf ve kan dolaşımını rahatlatarak birikmiş yağların eritilmesini sağlar. Deriye belirli açılardan bir çok iğne batırılarak damar uçlarının özel ilaçlarla uyarılmasına ve böylelikle kan dolaşımını hızlandırmaya yarar. Duyarlı sinir uçlarının uyarılması, deri altında damar açıcı reaksiyon meydana getirir ve açılmış kılcal damar uçlarına verilen selüliti giderici ilaçlar doğrudan sorunlu bölgeye etki eder.

  Elle lenfatik drenaj masajı: Parmaklarda yapılan masajla, biriken lenf ödeminin atılmasına ve dolayısıyla hem lenf hem de kan akımının düzenlenmesine yardımcı olup ciltte oluşan portakal kabuğu görüntüsünü yok etmede başvurulan bir yöntemdir.

  Ultrason: Bu yöntemle, ses dalgalarının kavitasyon etkisiyle selüliti parçalaması ve yağ depolarını azaltması sağlanır.

  Kas simülatörü: Bacak sarkmaları ve doku gevşemelerinin tedavisini yaparak bacağı biçimlendirir. Gevşemiş kasları sertleştirir.

  Selülit masajı: Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen tıbbi bir masajdır. Deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır.
  Masaj uygulamasını kolaylaştırmak ve etkinliğini artırmak için, özel olarak geliştirilmiş Celesse SenseActive Selülit Masaj Sistemini kullanabilirsiniz. Bu alet, sadece selülit probleminin görüldüğü bölgelere özel olarak tasarlanmış. Cellesse SenseActive yardımıyla, selülit tabakasına derinlemesine masaj yaparak, bir ay içinde vücudu yeniden şekillendirebilmek mümkün. Bu masaj aleti, kişisel kullanım için geliştirilmiş selülit giderme aletleri arasında en etkili yöntemlerden biri.

  LPG: Yeni bir cihaz olan LPG selülitli dokuyu mekanik bir baskıya uğratarak cilde yapışık yağ tabakalarının buradan ayrılarak daha düzgün dizilmelerini sağlar.

  Selülit tedavilerinin gerçek anlamda etkili olmaları 15 veya 25 seansa bağlı olabilir. Fakat bütün bu yöntemler geri dönüşümlüdür. Yani bol bol su içmek, fazla yağlı beslenmemek, düzenli jimnastik yapmak bu tedaviler esnasında ve sonrasında uyulması gereken kurallardır.


  Hemen bir jimnastik salonuna yazılın. Öncellikle eve çok uzak olmayan bir salonu tercih edin (Böylelikle gitmemek için uzaklığı bahane edemezsiniz). İsterseniz dans gibi eğlenceli ve zevkli bir aktiviteyi de seçebilirsiniz. Unutmayın selülitlerle başa çıkmanın en etkili yolu fiziksel aktivitedir. Jimnastik yaparken sorunlu uygun egzersizler seçebilirsiniz. Dar omuzlu ve geniş kalçalı insanların vücut dengelerinin sağlanmasında yüzme, vücut geliştirme ve streching gibi fiziksel aktiviteler yardımcı olacaktır.

  Şehirde oturan insanlar kapalı yerlerde yaşamaya ve çalışmaya alışırlar. Bunun için en azından haftasonlarını açık havada geçirmeli, parkta koşuya çıkmayı ya da şehirde dışında yürüyüşler yapmayı alışkanlık haline getirmelidirler.


  Beslenmenin önemi

  Selülitlerle mücadelede bağırsak sisteminin düzenli olarak çalışmasını kontrol etmek ve beslenmeye özen göstermek de önemlidir. Yağsız et ve balık eti, bol bol meyve ve sebze, kepekli gıdalar, yoğurt yenilmesi tavsiye edilen besinlerdir. Günde en az 8 bardak su, iki bardak selülite karşı bitkisel çay içmek yararlı olacaktır. Ayrıca 10 dakika boyunca iki küçük kaşık at kestanesi kabuğunu kaynatarak elde edeceğiniz içecekten de yararlanabilirsiniz. Etkili ve kan damarlarını koruyucu olacaktır.
  Selülitlerle mücadelede kola, kahve, çay, çok yoğun şeker içeren besinler de alınan gıdanın daha hızlı yağa çevrilerek depolanmasına yol açacağından tavsiye edilmez.

  Genç olmanız tehlikede olmadığınız göstermez.
  Selülit ergenlik çağında başlar. Bu yüzden bluğ çağından itibaren regl döneminin düzenliliğini sağlamak ve saydığımız tüm selülitle mücadele yöntemlerini (jimnastik, beslenme) yaşam tarzı haline getirmek selülitlerinizden kurtulmanız için yararlı olacaktır. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Selülitin hastalığınız varsa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız şunları yapmanız yeterli olacaktır :Beslenmenize dikkat etmek, düzenli spor yapmak ve en önemlisi bunları yaşam stiliniz haline getirmek, bu yaygın probleme karşı elinizdeki en iyi silahtır.
+ Yorum Gönder