+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Doğal cilt sıkılaştırıcı maske Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Doğal cilt sıkılaştırıcı maske
  Doğal cilt sıkılaştırıcı maske


  doalciltsklatrcmaske.jpg
  Yemek alışkanlıkları ve fazla kilo nedeni ile cilt ödem toplayabilir, yağlanabilir, bozulabilir ve şişebilir. Özellikle kilo kayıplarından sonra deride oluşan sarkmalar ve çatlaklar oldukça üzücü durumlar yaşatabiliyor. Bu sorunların önüne geçebilmek için doğadan faydalanabilirsiniz. Evde yapılabilecek bazı formüller sayesinde cilde güzellik kazandırırken bir yandan da sıkılaşmak hayal gibi fakat kesinlikle gerçekleşebilecek bir hayal. Sadece evde yapılabilen bu basit tarifi denemeniz yeterli.

  Doğal Sıkılaştırıcının içeriği

  Bir şişe gliserin
  5 Limon suyu
  Yarım kilo kırmızı acı biber
  Bir şişe biberiye yağı

  Doğal Sıkılaştırıcının Hazırlanışı
  Gliserin ve biberiye yağını aktarlarda hazır halde bulabilirsiniz. Diğer malzemeler ise kolayca bulunabilen ve zahmetsizce hazırlanan malzemelerdir. Kırmızı acı biberler haşlanır ve limon suyunda öldürülür. Bütün malzemeler temin edildikten sonra hepsi birden bir blendar yardımıyla karıştırılır. İşlem şimdilik hazır sayılmaz. Elde edilen karışımın 3 gün karanlık ve serin bir yerde muhafaza edilmesi gerekiyor. Bunun için karışımı koyduğunuz şişeyi ya da kavanozu folyo ile sarabilir ve dolapta bekletebilirsiniz.

  Doğal Sıkılaştırıcının Uygulanışı
  Evde hazırlanan doğal sıkılaştırıcı her gün düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Mümkünse karışımı sürdüğünüzde güneşlenin ya da egzersiz yapın. Bir saatlik bir bekleme sürecinden sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirisiniz. Doğal sıkılaştırıcı düzenli kullanıldığında gözle görülür derecede şişliklerin indiğini, sıkılaştığını ve cildinizin yenilendiğini göreceksiniz. 2. Fatma
  Administrator

  Genişlemiş gözenekleri doğal yöntemlerle sıkılaştırmak mümkün. Aslında gözeneklerin oluşmaması için yapmanız gereken en önemli şey asla makyajla uyumamak mutlaka uyumadan önce makyajınızı silip yüzünüze uygun bir nemlemdirici ile nemlendirmek. Gözenekleri sıkılaştırmanın en etkili yolu buzdur küçük buz kalıplarını yüzünüzde gezdirin ve gözeneklerin nasıl kapandığını görün.
+ Yorum Gönder