+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Gözenekleri daraltmak için Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Gözenekleri daraltmak için
  Gözenekleri daraltmak için


  Gözeneklerin fazlasıyla açık olması kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. Gözenekleri kapatmak için öncelikle cilt doktoruna başvurmanız en doğru yoldur.
  Gözeneklerin açılması için ilk etapta gözenekleri kapatmaya çalışmak yerine, yağ ifrazatını durdurmak ya da dengelemek lazım.

  Gözenekleri daraltmak.jpg

  Yağlı ciltler daima su miktarı az olan ciltlerdir. Su miktarı az olduğu zaman ölü hücrelerin doku yüzeyine çıkıp asitli tabaka ile koruma faktörü oluşturması zorlaşır. Bu nedenle cildin yüzeyi dış etkenlerden zarar görür. O halde ciltteki su miktarı arttırılmalıdır. Yağ ifrazatının yavaşlatılması, ciltteki su miktarının artırılmasıyla mümkündür. Bunun için de su bazlı ürünler kullanılması ve doğru ürünün kullanılması şarttır. Cildinize uygun ürünü kullanmak için de bir uzmana danışmanızda fayda var.

  35 yaş altı ciltlerde, gözenekler kendiliğinden kapanır. Dengeli bir cildin gözenekleri kendiliğinden kapanır. 35 yaşın altındaki genç ciltlerde gözeneklerin kapanması kolaydır. Eğer cildin su ve yağ dengesi düzelirse gözenekler ya kendiliğinden, ya bakımla ya da maskeyle kapatılabilir. Ama yaşınız 35′in üzerindeyse deri kalınlaşmış, çizgiler kırık çizgi haline gelmişse, bu gözenekleri kapatmak biraz daha zordur. Gözenekleri kapatmak için mücadele vermek yerine, daha fazla büyümemelerini önlemek daha iyi bir çözümdür.

  Gözenekleri temizleyen bantlar işe yarıyor mu?

  Siyah noktaları azaltmak için uygulanan yöntemlerden biri de bantlardır. Siyah noktaları kimi zaman tümüyle ortadan kaldıran bu bantların kullanımı çok kolaydır. Bantları yapıştırmadan önce uygulayacağınız alanı ıslatıyorsunuz, suyla birlikte yapışkan bir özelliğe kavuşan bandı yapıştırıp kuruyunca çıkartıyorsunuz. Ancak siyah noktaları alan bu bantlar, gözenekteki yağları boşaltamıyor. Oksitlenen bölümü alabilen bantların, dokunun içindeki kanalı kapatan yağ kütlesini alması mümkün değil. 2. Fatma
  Administrator

  Öncelikle cildinizin temizliğine önem vermeniz gerekir. Çünkü gözeneklerin açılmasına neden olan kir ve sabun atıklarıdır. Yüzünüzü yıkarken eğer makyajlı ise 2 kere sabunlama nız gerekiyor ve çok iyi durulamanız gerekiyor.
+ Yorum Gönder