+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Uygulanması gereken güzellik tüyoları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Uygulanması gereken güzellik tüyoları
  Uygulanması gereken güzellik tüyoları


  Uyurken mutlaka saten yastık kılıfı kullanın
  Saten dokulu bir yastık kılıfının üzerinde uyuyarak; saçınızın matlaşmasını karışıp şeklinin bozulmasını önlersiniz. Gece uyurken başınızı sürekli yastığa sürtersiniz. Pamuklu kılıfların kaba yapıları da tutamlarınızı karman çorman eder. Ayrıca gece yatmadan saçınıza uygulayacağınız vitamin bakımı ile saç tellerinizin etrafında koruyucu bir kalkan oluşturabilirsiniz. Ayrıca saten yastık kılıfları ile uyuduğunuzda cildinizde iz kalmasını önleyebilir ve zamanla kırışıklıklarınızda azalma olduğunu da fark edebilirsiniz.

  Moraliniz için ruj sürün
  Araştırmalara göre canlı renklere bakmak beyni uyarıyor ve insanları daha iyi bir ruh haline kavuşturuyor. Kırmızı dudaklar; doğru ton ve uygulama ile herkese yakışır. Ancak ağır ve mat görünüm yerine daha ıslak dokuları tercih etmelisiniz. Gün boyunca içinde kahve tonlarını barındıran yumuşak kırmızıları tercih ederek dudaklarınızın doğal rengini ortaya çıkarabilirsiniz. Gece ise parlak kırmızı rujunuzu çok hafif bir makyaj ve maskara ile kullanarak göz alıcı bir güzelliğe kavuşabilirsiniz.

  Fazla makyaj yapmayın
  Annenizin bunu önermekteki amacı sizi sadeliğe teşvik etmek istemesinden kaynaklanıyor olabilir. Ağır makyaj ve yapışkan kirpikler yüz hatlarınızın karışmasına sebep olur. İhtiyacınız olan ilk şey kapatılması gereken bölgelere fondöten uygulayarak yüzünüzde homojen bir görünüm elde etmek. Ardından göz kapaklarınıza boz renkli bir far sürüp üst kirpiklerinizi kıvırarak iki kat maskara uygulayabilirsiniz. Bu gözlerinizin daha büyük gözükmesini sağlar. Hafif renkli bir ruju parmaklarınız yardımıyla dudaklarınıza sürerek sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Son olarak açık renkli bir allık ile cildinizin aydınlanmasını sağlayabilirsiniz.

  Bacaklarınızı stiletto ile uzun gösterin
  Yüksek topuklar ayak ucunda durmanızı gerektirdikleri için doğal olarak sizi daha dik bir pozisyona sokarak bacaklarınızı olduğundan daha uzun gösterir. Özellikle cilt renginizle bütünleşecek ten rengi stilettolarbacaklarınızın uzun görünmesi konusunda mucizeler yaratır.

  Ölü derilerinizle çok uğraşmayın
  Tırnakların kenarında bulunan derinin bir başka adıyla kütikülün amacı tırnaklar uzarken onları korumaktır. Kütikülleri düzenli bir şekilde keserseniz tırnak ve deri arasındaki koruyucu bariyeri kaldırmış ve şeytantırnağı dengesiz uzama ve kuruluk gibi sorunlara kucak açmış olursunuz. Ayrıca keserken etlerinizi kanatabilir ve derinizin sertleşip kalınlaşmasına sebep olabilirsiniz. Siz en iyisi tırnak kenarlarındaki sert bölgelerinize gece yatmadan önce vazelin sürün. Vazelini uyguladıktan sonra da ellerinize bir çift pamuklu eldiven geçirin. Bu işlemi birkaç gece devam ettirdikten sonra bu bölgelerin yumuşadığını göreceksiniz.

  Dik durarak uzun boylu görünün
  Doğal olarak kambur durursanız daha kısa görünürsünüz. Her zaman mükemmel duruşu korumak zor olsa dakambur durmak omurga eğikliğine neden olur ve çekici olmayan bir siluet yaratır. Ayakta dururken veya oturduğunuzda omuzlarınızı arkaya doğru atmaya özen gösterin. Omuzlarınızın aşağıya doğru düştüğünü fark ettiğinizde vücudunuzun arka kısmının bir kukla gibi iple tavana doğru çekildiğini hayal edin. Böylece vücudunuz dik pozisyona kavuşacaktır.

  Somurtmak kırışıklığa yol açar
  Kaşlarınızı çatıp ağzınızın kenarlarını büzüştürmeyi alışkanlık haline getirdiyseniz yüzünüzde çizgilerin oluşması an meselesi Sürekli yapılan mimikler cildi zayıflatır ve esnekliğini yitirmesine sebep olur. Bu da kırışıklıkların oluşmasında en önemli etkendir. Bu durumu engellemek için doğal hareketlerinizi kısıtlamanız veya her an donuk bir ifadeye sahip olmanız gerekmiyor tabii Derinin en ince olduğu göz çevresi ve ağız kenarı gibi bölgeleri sıkça esnetmemeye düzenli nemlendirici kullanmaya dikkat etmeniz yeterli. Ayrıca retinol içeren bir gece kremi ile cildinizin direncini güçlendirebilirsiniz. Bu arada güneş ışınları da cildinizde bulunan kolajene zarar verip yaşlanma sürecini hızlandırdığı için gün içinde güneş koruma faktörlü bir bakım kremi kullanmaya da özen gösterin.

  Güzellik uykunuzu sakın atlamayın
  Güzellik uykusu' kavramının ardında bilimsel bir gerçek yatıyor. Derin uyku sürecinde salgılanan hormonvücudun onarımına yardımcı oluyor ve yeni hücreler oluşturarak cildin zararlı faktörlere (güneş stres vb.) karşı güçlenmesini sağlıyor. Ayrıca uyku eksikliği uyuşuk ve yorgun olmaya sebep olur. Bu nedenle yeterince uyuyabilmek çok önemli. Birkaç gün geç saatlere kadar dışarıda kalmanız sorun yaratmaz çünkü bir hafta içerisinde ihtiyacınız kadar uyku alarak çoğu sabah yataktan dinlenmiş hissederek kalkabilirsiniz. Bu da sağlıklı yetişkinler için gecede ortalama yedi-sekiz saat uyku anlamına gelir. 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Cildinize sürekli bakım yapın, temizlikte bir güzellik bakımıdır. Bu yüzden haftada bir yastık kılıfınızı değiştirin. Hafta da 3 defadan fazla banyo yapmaya çalışın. Bol bol meyve tüketin. Sağlığınıza yararlı yiyecekler yiyin.
+ Yorum Gönder