+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Bronz makyajın tarihçesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bronz makyajın tarihçesi
  Bronz makyajın tarihçesi

  Bronz makyajın da bir tarihinin olacağı aklınıza gelir miydi? Belki gelmezdi ama böyle bir şey var. Kozmetik dünyasıyla ilgili kayıtlara baktığınızda ilk güneş kremini ilk hızlı bronzluk sağlayan kremi kimin ürettiği görülebiliyor. Bronz tenin moda olması ve kar beyaz tenli kadınların yerini altın teniiierin almasıyla ilk güneş kremi 1935 yılında Ambre Solaire tarafından üretilmiş. Bu kremin formülünde hindistan cevizi ve zeytinyağıyla vazelin varmış. 1979 yılında Helena Rubinstein "Weekend Bronzer" adı altında altın renkli ve hızlı bir bronzluk vaat eden ürünü piyasaya sunmuş. 1993 yılında Shiseido'nun bronzluk veren kompakt pudrası bu alanda bir devrim yaratmış ve kadınların en hızlı en doğal ve zararsız şekilde bronz bir tene sahip olmalarını sağlamış.

  bronz-makyaj.jpg


  Bronz makyaja hazırlık

  Her şeyin olduğugibi bu işin de bazı püf noktaları var. Aksi takdirde doğal bir bronzluk yerine parça parça lekeli bir tenle baş başa kalmak işten bile değiy. Öncelikle cilt bronz makyaj için iyice hazırlanmalı. Hazırlık için yapılabilecek en etkili şey peeling. Özellikle hızlı bronzlaştırıcı kullanacaksanız bir sonraki ölü derilerin atılma evresini geciktireceğiniz için bronzluğunuzun daha uzun dayanmasını sağlayabilirsiniz. Bronzlaştırıcı ürünü temiz ve kuru cildin üzerine avuç içlerinizle geniş daireler halinde uygulayabilirsiniz.

  Altın bir ten

  Bronzlaştırıcı fondöten ve pudraların uygulanmasına gelince. Tabii ki en önemli kural temizlenmiş ölü derilerden arındırılmış ve iyi bir şekilde nemlendirilmiş cilde uygulamak. Bu konuda dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir nokta da makyajın aydınlık bir yerde yeterli bir ışık altında yapılması. Farlar rujlar ve diğer makyaj malzemeler söz konusu olunca tüm makyözler altın pırıltıları içeren farlara parlatıcıların bronz tenle çok iyi gittiği düşüncesini paylaşıyor. Senenin modası su yeşili ve turkuvaz farlarla gözlerinize çarpıcı bir bakış kazandırmanız mümkün.

  Vücuda makyaj

  Kısa bir zaman öncesine kadar vucudumuzu güneşsiz bronzlaştırmak istediğimizde tercih edebileceğimiz iki seçenek vardı; ya solaryuma girmek ya da otobronzanları kullanmak. Şimdi vücut için özel fondötenler pudralar ve renkli spreyler var. Özellikle renkli spreyler birkaç dakika içinde muhteşem bronz bir vücuda sahip olmanızı sağlıyor. 2. Fatma
  Administrator

  Bronz makyaj benim en çok sevdiğim makyajdır. Özelikle yazın çok güzel oluyor ve mevsime yakışıyor. Tabiki bronzluğu abarmamak gerekiyor.
+ Yorum Gönder