+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Cilt lekesi olanlar yazın ne yapmalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Cilt lekesi olanlar yazın ne yapmalı
  Cilt lekesi olanlar yazın ne yapmalı  Yanak,alın ve dudak üstünde ortaya çıkan kahverengi lekeler melazma olarak adlandırılır. Melazma kadınlarda erkeklerden daha fazla görülmektedir.
  Koyu renkli tenlerde görülme olasılığı daha yüksektir.Nedeni tam olarak bilinmeyen melazmayı,uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak,hormon ilaçları ve tiroit hastalıkları tetikleyebilmektedir.
  Bu tür cilt lekeleri kışın hafifler,yazın koyulaşır.Yaz aylarında 3 saatte bir en az 30 faktörlü güneşten koruyucu kullanılmalıdır.Güneş koruyucu ürünler,güneş ışınlarını yüzde yüz engellemez.Bu yüzden ayrıca güneş altında şapka ve gözlük takılmalıdır.

  Dermatokozmetik leke açan kremler yaz aylarında lekelerin koyulaşmaması için denenebilir.Melazma tedavisinde renk açan ilaçlar,kimyasal peeling ve lazer tedavileri kullanılabilir.
  Yaz aylarında deride tahriş yaratan tıbbi işlemler hastalığı tetikleyebileceğinden dikkatli olunmalıdır.Yazın ahfif tedaviler yapılmalıdır.Kışın daha ağır tedaviler denenebilir. 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Cilt lekesi olanlar özellikle güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi kullanmaları gerekir. Kullanmama gibi bir şey yapılırsa yaralar daha belirgin olur ve lekeleri geçmez.
+ Yorum Gönder