+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Verdiğiniz kiloları geri alıyorsanız, bir sorun var demektir. Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Verdiğiniz kiloları geri alıyorsanız, bir sorun var demektir.
  Verdiğiniz kiloları geri alıyorsanız, bir sorun var demektir.


  Test Yaptırmak Şart

  Suadiye Memorial Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Diyetisyen Oya Yüksek, kaybedilen kiloların neden geri alındığını şu sözlerle açıkladı: “Zayıflama programına başlamadan önce bazı hormon testleri yapılmalıdır. Hormonlardaki herhangi bir sorun, kısa sürede kilo kaybı sağlamada bir problem oluşturmasa bile, ileriki dönemde kilonun kolay kazanılmasını sağlar.” Yüksek, yapılan başlıca diyet hatalarını ise şöyle sıraladı:
  kiloları geri alıyorsanız.gif
  Başlıca Diyet Hataları

  1- Çok düşük kalorili diyetler yapmak: Her vücudun belli bir kaloriye ihtiyacı vardır. Şok diyetler, kısa süreli kilo kaybı sağlasa bile sonradan kilo almayı hızlandırır.

  2- İdeal kilonun da altına inmeye çalışmak: Cinsiyete, boya ve yaşa bağlı olarak herkesin sahip olması gereken bir ideal kilo vardır. Bu kilonun altına düşülmeye çalışıldığında vücut direnç göstermeye başlar ve koruma dönemlerinde hızlı bir kilo artışı gözlenebilir.

  3- Yoyo etkisi: Yoyo etkisi, kilo verip tekrar alma döngüsüdür. Bu, sürekli tekrarlandığında metabolizmayı yavaşlatıcı etki gösterir.

  4- Yeme davranışlarının uzun süreli değiştirilememesi: Yeme davranışlarının psikolojik nedenleri zayıflama programına başlanırken mutlaka araştırılmalıdır. Bu problemler çözülmediği sürece, kilo artışı tekrar kendini gösterir. 2. Fatma
  Administrator

  Kilo vermek, eğer fazla kilonuz varsa, şüphesiz güzel bir olaydır ama dikkat edilmesi gereken husus kiloların kalıcı olarak verilmesidir. Kilo vermenin en doğru yolu, yeme ve içme alışkanlıklarını değiştirip, fiziki aktiviteyi arttırmakla oluyor.
+ Yorum Gönder