+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Göz Şişliklerinden Kurtulmak İçin Öneriler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Göz Şişliklerinden Kurtulmak İçin Öneriler
  Göz Şişliklerinden Kurtulmak İçin Öneriler

  Parlak ve canlı ciltler sağlıklı görünüm oluştururlar. Özellikle göz çevresindeki mor halkalar, şişkinlikler ve çizgiler hiç de hoş olmayan görüntüler sergiler. Dıştan uygulanacak bakımlar önemlidir elbette yalnız düzenli yaşam şekli de son derece önemlidir.

  Düzenli uyuyun

  Uykunuza önem vermelisiniz. Özellikle gözleriniz için günlük sekiz saatlik uyku düzeniniz olmalı. Ayrıca gün içerisinde 5-10 dakikalık sürelerle gözlerinizi dinlendirmeyi de ihmal etmemelisiniz.

  Göz kremlerinden yardım alın

  Göz çevresi yapısal olarak kurudur. Gözaltı şişkinlikler için özel formüllü nemlendiriciler kullandığınızda göz çevresi daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

  Dengeli yaşam stiliniz olsun  Bazı kişilerde genetik yapıları gereği gözaltlarında şişkinlik ve morluklar vardır. Ayrıca yaşam şekliniz de sebep olabilir. Kafein tüketimindeki aşırılık, önceki geceden alkol alımı, stres, bilgisayar karşısında geçirilen uzun süreler ve uykusuzluk göz altlarında şişkinlik ve morluk oluşum sebepleri sayılabilir. Genel sağlığınız ve güzelliğiniz için düzenli yaşam sürmeye özen göstermelisiniz.

  Doğal yöntemlere başvurun

  Göz çevresi bakımı için badem yağı içerikli doğal kremleri ayda bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz. Ayrıca salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine ve çevresine yerleştirerek onbeş dakikalık bekleme süresiyle de göz çevresini canlandırabilirsiniz.

  Temiz olmasına özen gösterin

  Gece uyumadan önce cilt temizliğini asla ihmal etmemelisiniz. Makyajınızı temizledikten sonra tonik yardımı ile ya da cildinize uygun temizleyicilerle cildinizi temizlemelisiniz. 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Göz şişliklerin den kurtulmak için herkesin kullandığı bir yöntem salatalık tır. Sabah kalktığınız zaman iki gözünüzün üstüne dilimlenmiş salatalığı koyarsanız göz şişliklerini indirmiş olur.
+ Yorum Gönder