+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Kuru ciltten korunmanın yolları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kuru ciltten korunmanın yolları nelerdir
  Kuru ciltten nasıl korunulur


  Herhangi bir nedenle kuruluğa eğilim gösteren cildin, sabun ve su ile teması azaltılmalı ve nemlendiriciler kullanılmalıdır.


  Sıcak sudan ve aşırı su temasından kaçının. Sıcak su cildin doğal yağlarını ortadan kaldırır ve cildi kurutur.


  Banyo sıklığını azaltın. İki günde bir veya daha seyrek banyo yapın ve yıkanma sıklığınızı azaltmak için kirlenmemeye dikkat edin.

  cilt-kurulugu4.jpg


  Banyo ve duş süresini kısa tutun. Kısa bir duş ve banyo cildi nemlendirir, fakat cildi havlu ile ovuşturmak veya ciltten suyun buharlaşması deriyi kurutur. Bu nedenle banyo ve duş süresi uzatılmamalı ve ılık su ile yıkanılmalıdır.


  Duştan sonra cildinizi havlu ile ovuşturmayın. Bunun yerine cilde havlu ile hafifçe dokunarak kurulanılmalıdır.


  Hafif sabunlar kullanın. Sabunlar cildi kurutur. Hafif, fakat fazla yağ içeren sabunlar veya sabunsuz temizleyiciler (pH seviyesi cildinizin pH seviyesine uygun (5.5) dermokozmetikler) kullanılmalıdır. Bu arada sabun kullanımını da minimale indirilmelidir.


  Banyodan sonra cildiniz hemen nemlendirin. Banyodan sonra cilt halen nemli iken, nemlendirici losyon ve kremleri uygulayınız. Banyo sonrasında cildinizi tamamen kurularsanız, cildin doğal nemi de buharlaşarak deriden uzaklaşır. Nemlendirici losyon ve kremler, gün içinde ihtiyaç olduğunda kullanılmalıdır. Çok şiddetli kuruluk olduğunda laktik asit veya üreli nemlendiriciler kullanılmalıdır. 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Cildinizin çok kuru olduğundan şikayetçi iseniz bir kaç öneriye kulak asıp bunları uygulamanız yeterli olacaktır öncelikle yüzünüzü yıkarken sabunla yıkamadan ve sıcak olmayan su ile yıkayın, fazla duş almayın ve duş sürelerinide kısalttın üstelik nemlendirici kullanmayı unutmayın.
 3. Fatma
  Administrator
  En hassas cilt tipi kuru cilttir. Ama avantajlı bir cilttir. Örneğin sivilce ve lekeler yağlı ve karma ciltlerde olduğu kadar kuru ciltlerde olmaz. Kuru cildin en kötü özeliği eğer iyi bakılmazsa ve nemlendirilmezse çok çabuk yaşlanır ve solgun bir görünüm oluşur.
+ Yorum Gönder