+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Haberler Forumunda Facebook itiraf etti: Özell mesajları okuyoruz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Facebook itiraf etti: Özell mesajları okuyoruz
  Facebook itiraf etti


  Facebook’un güvenlik şefi Joe Sullivan, verdiği bir röportajda kullanıcıların yazışmalarını okuduklarını resmî olarak doğruladı. Amaç ise pedofilleri tespit etmek.  Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un yazılımları, bu yıl 9 Mart'ta şüpheli bir durum tespit etti. 30'lu yaşların başında bir erkek, Güney Floridalı 13 yaşındaki bir kız çocuğuyla seks konusunda sohbet ediyordu. Dahası onunla okul çıkışı buluşmayı planlıyordu.

  Facebook'un sohbetleri tarayan ve okunması gereken yazışmaları işaretleyen yazılımı, bu mesajı görevlilere iletti ve görevliler de hemen polise haber verdi.

  Kızın bilgisayarına el koyan yetkililer, adamı tutukladı. Ancak zanlı, suçlu olmadığını iddia etti. Florida emniyetinden özel ajan müfettişi Jeffrey Duncan, “Facebook yetkililerinin tutum ve hızı bize mümkün olduğu kadar hızlı hareket etme imkânı verdi” diye konuştu.

  PEDOFİLLERE KARŞI

  Facebook, yeni teknolojileri kullanarak pedofilleri engellemeye çalışan çok sayıdaki firmadan biri. Bu tür çalışmalar genellikle, uygunsuz dil ve kişisel veri paylaşımının otomatik olarak taranmasıyla başlıyor. Mahkûm edilmiş pedofillerin internet sohbetleri yazılıma yüklenerek uygunsuz konuşmaların tespit edilmesi sağlanıyor.

  Facebook'un güvenlik şefi Joe Sullivan, söz konusu sohbetlerin sadece program alarm verdiğinde okunduğunu söylüyor. Sullivan, sosyal paylaşım sitesinin suçsuz kullanıcıları mağdur etmek istemediğini de sözlerine ekliyor. Ancak bu durum bir başka konuyu da gündeme getiriyor: Facebook böylece resmî ağızdan sohbetleri okuduğuna da teyit etmiş oluyor.

 2. coolguy
  Yeni Üye

  Facebook'un yaptığı resmi açıklama ile tamamen kişisel olan mesajlarımızın da okunduğu doğrulanmış oldu ne yazık ki.Yaptıları uygulama suçluları bulma açısından güzel ancak milyonlarca insanın kaydının bulunduğu ve sosyal paylaşım amaçlı milyonlarca özel içeriği barındıran bu sitenin kişilerin özel yazışmalarını takip ediyor olduğunu kendi ağzından söylemesi benim için facebook hesabımı kapatmamın bir başka nedenidir.
+ Yorum Gönder