+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Haberler Forumunda Devlet okullarının internet siteleri tek tip olacak Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Devlet okullarının internet siteleri tek tip olacak
  Devlet okullarının internet sitelerine Ne Olacak ?

  Devlet sitelerine kolay ulaşabilmek için tek tip olacağı söyleniyor.
  Millî Eğitim Bakanlığı, devlet okullarının internet sitelerinin tasarımını standart hale getirmek için bir çalışma başlattı. Bilgi İşlem Grup Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında Türkiye'deki bütün devlet okullarının internet siteleri aynı şablon ve aynı tasarıma sahip olacak. Bu sayede kullanıcılar, farklı okulların web sitelerinde benzer bilgilere aynı menüler üzerinden ulaşabilecek. Böylece sitelerin kolay kullanılabilirliği artacak. Projenin bu ay sonunda bitirilmesi hedefleniyor.

  Bakanlığın okullara gönderdiği yazıda, özellikle güvenlik ile ilgili yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler sebebiyle okul web sayfalarının bakanlık sunucularında barındırılması gerektiği belirtildi. Okulların hazırlayacakları sitelerde, haberlerin, okuldaki çeşitli faaliyetlere ait duyuruların, öğrencilerin özgün proje çalışmaları ile sanat çalışmalarının, öğrenci ve velilere yönelik eğitici içeriklerin yer alması hedefleniyor.

  İnternet sitesi hazırlayan okullarda; okul müdürü, müdür yardımcısı, bilgi teknolojileri öğretmeni, Türkçe öğretmeni, rehber öğretmen ve varsa ilgili kulüp sorumlu öğretmeninden bir web yayın ekibi oluşturulacak. Bu ekip, siteye konulan içeriğin denetimini yapacak. Ayrıca bakanlığın yazısında okulların web sitesine reklam almasının yasak olduğu ifade edildi. Daha öncesinde Millî Eğitim Bakanlığı web barındırma hizmetinden faydalanarak meb.k12.tr uzantılı web adresi olan okullar, sisteme ilk girişlerinde bu adresi kullanabilecek 2. Asel
  Bayan Üye

  genelde birçok okulun kendine ait web sitesi vardır. ancak milli eğitim bakanlığı aldığı bir karar sonucunda tüm okulların vew sitelerini kendi bünyesindeki bir web sitesine aktardı. artık okulunuzun web sitesine ulaşmak daha kolay.
+ Yorum Gönder