+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Haberler Forumunda Facebook siteye yüklenen fotoğrafları reklamcılara satma kararı aldı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Facebook siteye yüklenen fotoğrafları reklamcılara satma kararı aldı
  Yüklediğiniz Fotoğraflara Dikkat

  Site ye atacağınız fotoğraflara dikkat edin. Sizin güvenliğiniz için.
  Facebook 'a ait fotoğraf paylaşım platformu İnstagram, gizlilik politikasını değiştirerek, siteye yüklenen fotoğrafları sahiplerine haber vermeden reklamcılara satma kararı aldı.

  Buna göre kullanıcılar 16 Ocak tarihine kadar hesaplarını silmezlerse, satışa itiraz hakları olmayacak.

  İnstagram'ın kullanım koşullarında yapılan bir diğer değişiklik ise "kullanıcılar hakkındaki bilgilerin Facebook, diğer ortaklar ve reklamcılarla paylaşılabileceği" maddesi.

  Karar, sosyal medyada büyük tepki yarattı. Bir kullanıcı, değişikliği "intihar mektubuna" benzetti.

  Facebook, Nisan ayında 1 milyar dolar ödeyerek İnstagram'ı satın almıştı.

  Facebook'un Küresel Pazarlama Çözümleri Başkan Yardımcısı Carolyn Everson bu ay başında, "Eninde sonunda İnstagram'dan para kazanmanın yolunu bulacağız" diyerek bu adımın sinyalini vermişti.

  İnstagram'ın internet sitesinde yer alan gizlilik ve kullanım şartlarına değişiklikler şöyle yansıdı: "Size ait bilgileri, bununla birlikte tanımlama bilgileri, günlük dosyaları ve aygıt tanımlayıcılar gibi araçlarla elde edilen bilgileri ve size hizmet sunmamıza yardımcı olan organizasyonlarla ilişkili yer bilgilerini () üçüncü reklam ortaklarıyla paylaşabiliriz."

  Kullanım koşulları metninin güncellenmiş halinde de şöyle deniliyor: "() bir ticari işletmenin ücretli veya sponsorlu içerik veya promosyonlarla bağlantılı olarak kullanıcı adınızı, görünümünüzü, fotoğraflarınızı size herhangi bir bedel ödemeksizin göstermemiz için para ödemesini kabul etmiş sayılırsınız."
 2. Asel
  Bayan Üye

  İnstagram kişisel hayatın gizliliğine aykırı bir şekilde yüklediğimiz fotoğrafları reklamcılara satmakta. Yalnızca İnstagram değil Facebook ta aynı şeyi yapmaktadır. Kişisel hayatın gizliliği yasasını çiğnemektedir. Çok büyük tepkiler almasına rağmen hala kararından vaz geçmemiştir. Fotoğraflarınızı koyarken dikkat edin!
+ Yorum Gönder