+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hac–Zekat ve Oruç Forumunda Hacda İken Adet Gören Hanımlar Ne Yapmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Hacda İken Adet Gören Hanımlar Ne Yapmalıdır

  Hacda İken Adet Gören Hanımlar Ne Yapmalıdır hakkında bilgi


  hacda-ken-adet-g-ren-han-mlar-ne-yapmal-d
  Adetliyken ihrama giren veya ihrama girdikten sonra adet görmeye başlayan kadınlar, tavafın dışında haccın bütün menasikini yerine getirebilirler. Ancak tavaf edemezler. Bu durumda olan kadınlar ifrad haccına niyet ederler. Daha önce kıran veya temettu` haccına niyet edip de, Arafat`a çıkma vaktine kadar umrelerini tamamlama imkanı bulamamış iseler, haclarını ifrad haccı olarak tamamlamaya niyet ederler. Ziyaret tavafı dışında diğer görevlerini yerine getirirler ve temizlendikten sonra ziyaret tavaflarını yaparlar.
  Ziyaret tavafını yaptıktan sonra adet gören kadınlar, ülkelerine dönmeden önce, vacip olan veda tavafını yapacak imkan bulamazlarsa, bu tavafı terk ederler. Bundan dolayı bir şey gerekmez.
  Adetliyken ihrama girecek ve ihrama girdikten sonra adetleri bitmeden Arafat’a çıkmak durumunda kalacak hanımlar, ihrama girerken ifrad haccına niyet etmelidirler. 2. Fatma
  Administrator

  Haca giden hanımların en büyük kabusu, aslında bir doktor kontrolü ile adetlerini geciktirebilirler. Ama eğer sağlıkları el vermiyorsa yapacak bişey yok.
+ Yorum Gönder