+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hadisler Forumunda Kabir azabına iki sebep Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kabir azabına iki sebep
  Kabir azabına iki sebep nedir

  Kabir azabının başta gelen nedeni kişinin temiz olmaması idrarını yaparken dikkatsiz olan ve kendi elbiselerine sıçratan kişidir. Bir diğeri ise laf taşıyan yalan yere birini kötüleyen, insanların arasını bozan. Koğucu, işte bunları mezar çok sıkıştıracak ve dehşet verici azaplar tadacaklardır.


  İbni Abbas radıyallahu anh’ın şöyle anlattığı rivayet edildi: Peygamber aleyhisselâm iki kabre rastladı ve şöyle buyurdu: Bu kabirlerdeki iki kişi insanlarca mühimsenmeyen bir suçtan azap görüyorlar. Biri bevlettikten (idrarını yaptıktan) sonra korunmadığı ve dikkatsiz davranıp, pislikten kaçınmadığı için; diğeri de koğuculıık yaparken, insanların arasını bozduğu için azap görüyor. Sonra Peygamber aleyhisselâm yaş bir dal alarak ikiye ayırdı ve birer parçasını bu kabirlere dikti. (Etrafında bulunanlar):

  — Ey Allah’ın Resulü, bunu neye böyle yaptın? diye sordular. Peygamber aleyhisselâm da:

  — Yaş kaldıkları müddetçe azaplarının azaltılacağını ümid ettiğim için böyle yaptım, buyurdu. 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  kabir azbında iki hal insan var.biri insanların arsını açıp koğuculuk yapması için azab görüyor.diğeride bevlettikten sonra kendini korumayıp üstünü kirletmesidir dikkatsiz davrandığı için azab görüyor.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kabir azabının çekilmesinin iki sebebi vardır. bunların ilki temiz olmayan tuvalette iken üzerine idrar bulaştıran kişi ikincisi ise iftira atan insanların arasını bozan kişiler işte bunlar bu günahlarından dolayı kabir azabı çekerler.
+ Yorum Gönder