+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Hadisler Forumunda Hz. Mehdi’nin Muhakkak Çıkacağını Bildiren Hadisler Hangileridir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. sezerkome
  Yeni Üye

  Hz. Mehdi’nin Muhakkak Çıkacağını Bildiren Hadisler Hangileridir?
  Hz. Mehdi’nin Muhakkak Çıkacağını Bildiren Hadisler Hangileridir


  Hz. Mehdi’nin ahir zamanda muhakkak çıkacağını bildiren hadislerden bazıları şunlardır:
  Eğer dünyadan bir gün bile kalsa, Allah, O (Hz. Mehdi) idareyi ele alıncaya kadar o günü uzatırdı. (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 10)
  Eğer dünyadan bir gece bile kalsa, Allah onu uzatır ve Ehli Beytimden birisini (Hz. Mehdi) melik kılardı. (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 10)
  Ümmetim arasında Mehdi gelecektir Ümmetim onun zamanında iyi ve kötünün, benzeriyle nimetlenmediği bir nimetle nimetlenecek, sema üzerlerine bol yağmur yağdıracak, arz nebatından hiçbir şey saklamayacaktır. (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 9)
  Dünyadan bir gece bile kalsa, Allah o geceyi uzatır ve Ehli Beyt’imden birisi gelerek dünyaya hakim olurdu. Onun adı adıma, babasının adı babamın adına uyar. Daha önce yeryüzü nasıl zulümle dolduysa, o, onu adaletle dolduracaktır. (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 11)
 2. Acil

  Hz. Mehdi’nin Muhakkak Çıkacağını Bildiren Hadisler Hangileridir? isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder