+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Nesli tehlikede olan Kutup Ayısı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Nesli tehlikede olan Kutup Ayısı

  Kutup ayısının özellikleri


  Kutup ayısı (Ursus maritimus), 2006 yılında hassas türden tehlike altındaki tür kategorisine geçti. Kutup bölgesindeki buzulların erimesiyle yaşam alanı tehlike altına girmiştir. Tahminlere göre kutup bölgesindeki bu durum değişmezse önümüzdeki 45 yıl içinde türde yüzde 30'luk bir azalma olacak ve sonunda da tümüyle yok olacak. Yapılan ölçümler buzulların yüzölçümünün önümüzdeki yüzyıl içinde en az yarı yarıya azalacağını, hatta tümden yok olabileceğini ortaya koyuyor.

  Kutup ayıları öylesine güçlü yüzücüler ki, dirimbilimcilerin büyük bir bölümü bunların karadan çok denizde yaşayan canlılar kapsamında ele alınmaları gerektiğine inanıyor. Ne var ki, küresel ısınma Kuzey Kutbu’ndaki buzulları erittikçe bu hayvanların büyük bir çoğunluğu açlıktan ölecek ya da sularda boğulup yok olacak.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Nesli yok olma tehlikesi yaşayan hayvanlardan biri de kutup ayılarıdır. kutup ayıları da bir çok hayvan gibi kürkü için avlanılan bir hayvandır. ancak onun neslinin tükenme tehlikesi yaşamasının bir nedeni de bir çok hayvan da olduğu gibi küresel ısınmanında etkisi vardır.
+ Yorum Gönder


kutup ayısı,  KUTUP AYISI,  kutup ayıları,  kutup ayısı resmi,  kutup