+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Nesli tükenme tehlikesinde olan Vatoz (Manta birostris) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Nesli tükenme tehlikesinde olan Vatoz (Manta birostris)
  Nesli tükenme tehlikesinde olan Vatoz (Manta birostris) ile ilgili bilgi  Vatoz (Manta birostris) belgesellerden aşina olunan eşsiz bir canlıdır. Suda kanat çırparcasına süzülen bu deniz canlısının türü, denizlerdeki kirlenme, avlanma vs. nedenlerle tehlike altındadır. Verreaux’s sifaka lemur (Propithecus verreauxi), Madagaskar'a özgü bir türdür ve kararlı bir orman habitatında yaşayabilmektedir. Kömür üretimi ve orman kesimi ile yaşadığı bölge tehlike altına girmiştir. Aynı zamanda adanın bazı bölgelerinde avlanmaktadır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Nesli tükenmekte olan hayvanlardan biri de vatoz balığıdır. bir diğer adı da Manta birostris ama biz vatoz olarak tanımaktayız.. vatoz balıkları eşsiz bir canlıdır. yüzgeçleri ile sanki denizde yüzmüyor da uçuyormuş gibi gözükmektedir. vatoz balıkları bölgelerinde yapılan ağaç kesimi ve kömür ticareti ayrıca aşırı avlanam nedeni ile kısacası insanlar yüzünden nesli tükenmekte olan bir hayvandır.
+ Yorum Gönder