+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Goriller nerede uyur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Goriller nerede uyur
  Goriller uyumak için nereleri seçerler  Yuvalarda. Bu büyük, kaslı primatlar her akşam (hatta bazen ağır bir öğlen yemeğinden sonra) ya yere ya da ağaçların alçak dallarının içine yeni yuvalar yaparlar. Çok genç olanlarının dışında kesin kural her yuvaya tek gorilin yatmasıdır.

  Bu yuvalar şaheser değildir (biraraya getirilivermiş eğri dallar ve minder niyetine daha yumuşak yeşillikler) ve yapılması on dakika kadar alır. Dişiler ve genç hayvanlar ağaçlarda, erkekler ve "silverback (gümüşsırt)" denen gorilse yerde uyumayı tercih eder.

  Bazı kayıtlara göre ova gorilleri temizdir ve yaşadıkları yere özen gösterirler, dağ gorilleriyse yuvalarını sürekli pisletir ve çoğunlukla kendi dışkı birikintilerinin üzerinde uyurlar.

  Goriller yüzemez. İnsanlardan iki fazla, yani kırk sekiz kromozonları vardır.

  Dünyadaki hayvanat bahçelerinde bulunan toplam goril sayısından daha fazla goril her yıl insanlar tarafından "vahşi hayvan eti" olarak yenmektedir. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Gori,ller çok büyük ve çok güçlü ayrıca kaslı bir dış görünüşe sahip olan hayvanlardır. bu hayvan da bir çok hayvan gibi nesli tükenme tehlikesi yaşamaktadır. goriller yapmış oldukları yuvarlar da uyumaktadırlar. bunu da her zaman sıklıkla yaparlar.
+ Yorum Gönder