+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda kaplanın özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  kaplanın özellikleri
  Kaplanın özellikleri nelerdir  kaplan.jpg


  Kaplan kedigiller familyasından etçil bir memeli hayvan türü ve büyük kediler ailesinin dört üyesinden biridir.

  Çok yırtıcıdır ve vahşi hayatta bulunan en büyük ve en güçlü kedi türüdür. Hint alt kıtası dünyada yaşayan vahşi kaplanların %80'ine ev sahipliği yapmaktadır. Kuzeyde Sibirya güneyde Hindistan ile Malakka yarımadası arasındaki bölgelerde bulunur.

  Kaplanlar mümkün olduğunca sambar, gaur ve manda gibi iri avları tercih ederler. Çünkü büyük bir av daha fazla et demektir, daha uzun süre idare eder ve başka bir av ihtiyacını ortadan kaldırır. Kaplan öldürdüğü avını gizli bir yere götürerek bununla günlerce idare eder[8]. Kaplanlar menzillerindeki en üst yırtıcıdırlar ve besin için, güçsüzlüğünü sayılarla kapatan dhole (vahşi hint köpeği) dışında başka bir hayvanla mücadele etmezler. Mecbur kalmadıkça gergedan gibi büyük hayvanlara saldırmazlar. Kaplanlar et ile beslenir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Kaplanlar da bir çok hayvan gibi kedigiller ailesine ait olan bir türdür. ve bu kaplanlarda diğer bütün kedigilleri gibi etçildir. ayrıca memeli olan bu tür çok iyi kamufile olabilme yeteneğine sahiptir. bunu yapabilmesini sahip olduğu post yapabilmektedir.
+ Yorum Gönder