+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Vakıflar ve burslar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Vakıflar ve burslar
  Vakıflar ve burslar

  Eğitimin çok maliyetli olduğu ülkemizde, harçlar, konaklama, yemek, ısınma ,eğitim giderleri derken ortaya çok fahiş bir fatura çıkıyor. Bu fatura da maalesef maddi zorlukları bulunan aileleri zor duruma düşürüyor. Geçim derdiyle uğraşmaya çalışırken, bir de üstüne böylesine bir okul masrafı binince aileler çözümü çocuklarını okula göndermemekte buluyor.

  Birçok öğrenci eğitim macerasına maddi olanaksızlardan dolayı ya ara veriyor ya da hiç okuyamıyor. Üniversite sınavına girecek öğrenciler bu yüzden sınavı kazanmadan endişeye kapılıyor. Oturduğu şehirden farklı bir şehire okumaya giden öğrencilerin şanslı olanları Devlet yurtlarında kalmaya hak kazanırken, bu şanstan nemalanamayanlar ise çareyi ya özel yurtlara yerleşmekte ya da aynı okulda eğitim gören öğrencilerle ev tutmakta buluyor.

  burs.Jpeg

  Türkiye’de hayırseverlerin kurduğu kurumlar, maddi imkânsızlıklardan dolayı eğitimine devam edemeyen öğrencilerin eğitimle ilgili eksiklerini bir nebzede olsa gidermeye çalışıyorlar. Kurumlar eğitim süresi boyunca burs alma kriterlerine uygun belli sayıda ki öğrencilere 85 TL ile 400 TL arasında değişen rakamlarda burs ücreti ödüyorlar. Vakıfların verdiği burslar öğrencinin eğitim derecesine göre farklılık gösteriyor. Mesela lise öğrencisi 85 TL ile 150 TL arasında değişen rakamlarda burs alırken üniversite öğrencisinin bursu ise 120 TL’den başlayıp öğrenim gördüğü alana göre 1.500 Dolara kadar aylık burs almaya hak kazanabiliyorlar.
 2. Acil

  Vakıflar ve burslar isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder