+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda İyi arkadaşın özellikleri nasıl olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İyi arkadaşın özellikleri nasıl olur
  İyi arkadaşın özellikleri nasıl olur

  İyi Bir Arkadaşın Özellikleri Nelerdir  Unutmayın bir söz vardır. Bana arkadaşını söyle sana kim oldugunu söyliyeyim. İyi bir arkadaş hayatınız boyunca herzaman size dönüm noktası olabilir. arkadaşınız kötüyse sizde kötü yollara sapabilir kötü işler yapabilirsiniz. bunun icin arkadaşınızın herzaman iyi olması gerekmektedir. buna özellikle cok dikkat ediniz.  *Paylaşımcı

  *Yapıcı

  *Yönlendirici

  *Koruyucu

  * Dinleyen

  *Olumlu etki yapan  *Atalarımız, Dost, kara günde belli olur" demişler.

  *Bir düşünür de bu gerçeği şöyle ifade eder

  *Felaketin faydası, dostlarınızı tanıtmasıdır.  Bir iyiliği yapanın dost; yaptığının da saf iyilik, olup olmadığını anlamak için, iki özelliğe dikkat ediniz  *Gerçek dost, sadece elimizi tutmaz, kalbimize dokunur.”

  *Dostun yanında rahatlar, huzur buluruz.

  *Derdinizi azaltmak ve taşınır kılmak için, dostun varlığı yeter. Yanımızda olması kafidir. Hatta sesini telefondan duymamız bile, ilaç gibi gelir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  şimdi bu soruyu kendi fikrimwe göre cevaplayacağim bence bir arkadaş hem iyi hem de kötü günde yaninizda olmalidir. Eğer bu arkadaşiniz sadece iyi gününüzde sizin yaninizda bulunuyor sa hiç kusura bakmayin o m gerçek arkadaş değildir. Bunun dişinda bir arkadaş ayni zaman da güvenilir olmali ve sir saklayabilmeli.
+ Yorum Gönder