+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Günlük yaşamda kuvvet nerelerde kullanılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Günlük yaşamda kuvvet nerelerde kullanılır
  Kısaca Günlük yaşamda kuvvet nerelerde kullanılır 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Günlük yaşamda kuvvet nerelerde kullanılır hakkında bilgi

  Günlük yaşantımızda yapılan her işte kuvvet kullanırız. Öğrencinin kitaplarını taşıması evin kapısının kapatılması deredeki suyun akması bir uçağın havalanması kuvvet gerektiren bazı olaylardır
  . Bu nedenle yaşantımızda kuvvet olmadan bir iş yapmamız mümkün değildir. Kainattaki bütün itme ve çekme olaylarının temelinde kuvvet vardır. Kuvvet bir cisme temas ederek olabileceği gibi temas etmeden de meydana gelebilir. Dünya ve güneşin birbirlerini mıknatısların diğer maddeleri çekmesi ve elektro manyetik çekim temas gerektirmeyen kuvvete örnek verilebilir. O halde kuvvet; fiziksel kimyasal ve biyolojik sistemlerin temel özelliğini oluşturan en önemli kavramlardan bir tanesidir.

  Duran bir cismi harekete geçiren hareket halindeki bir cismi durduran cismin yön ve doğrultusunu değiştiren veya cisimlerin biçimlerinde değişiklik yapan etkiye kuvvet denir.

+ Yorum Gönder


günlük hayatta kuvvet ve hareket,  itme kuvvetini nerelerde uygulanır,  günlük hayatta kullanılan kuvvetler,  günlük hayatta itme etkisine örnek