+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hırka Ve Kazak Forumunda Anlatımlı Boğazlı Kışlık Kazak Ve Yapılışı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Anlatımlı Boğazlı Kışlık Kazak Ve Yapılışı
  Anlatımlı Boğazlı Kışlık Kazak Ve Yapılışı


  Boğazlı Kışlık Kazak.jpg

  UYGULAMA
  Arka :
  Örgü şişine 130(134) ilmek atarak. 11
  sıra çift lastik örün. 12. sırada çift lastik örün.
  aynı zamanda eşit aralıklarla 10 adet ilmek
  arttırırı.
  13. sırada verilen motif şemasını takip ederek, şemanın 3-6(1-6) ilmeklerini 1 kez. 1-6 ilmeklerini 1 kez, 1-28 ilmeklerini 4 kez tekrarlayarak uygulayın. Kalan 18(20.) ilmeğe semanın 1-6 ilmeklerini tekrarlayarak uygulayın. Sonraki sıralar, motif şemasını aynı şekilde takip ederek, 119 sıra örün. (Motif aynı şekilde örgü sonuna kadar devam edecek).

  120. sıradan itibaren koltuk için iki kenardan, her 2. sırada sırasıyla, 5-4-3-2 ve 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 20 cm. 56 sıra (21 cm. 60 sıra) olduğu zaman, arka yaka için örgü ortasından 20 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf arka yaka için sonraki her 2. sırada sırasıyla 5-3 ve 2 ilmek keserek örün. Kalan 35(37) ilmeği omuz için bir kerede kesin.
  Aynı işlemleri ters uygulayarak, beklemede olan sağ tarafı örün.
  Ön :
  Ön yaka kesimine kadar, koltuk kesimi dahil arkada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak, örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 15 cm. 42 sıra (16 cm. 46 sıra) olduğunda ön yaka için örgü ortasından 14 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf ön yaka için sonraki her 2. sırada sırasıyla 4-3-2 ve 4 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu yaka kesiminden itibaren 8 cm. 22 sıra olduğunda, kalan 35(37) ilmeği omuz için br kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak beklemede olan sağ tarafı örün.
  Kol:
  ikisi de aynı şekilde örülecek. Örgü şişine 62 ilmek atarak, 11 sıra çift lastik örün. 12. sırada çift lastik örün, aynı zamanda eşit aralıklarla 6 adet ilmek arttırın.
  13. sıra boyunca verilen motif şemasını takıc ederek, 3-8 ilmeklerini 4 kez, devamında 9-2; ilmeklerini 1 kez (kol ortası) ve 1-6 ilmeklerini 4 kez uygulayarak, sırayı tamamlayın. Son^a-sıralar motif şemasını aynı şekilde takip ede-;’ ve kol şeklini verebilmek için iki kenardan ter 7.(6.) sırada 16(18) kere 1 ilmek arttırarak. 113 sıra örün. (Motif aynı şekilde örgü sonuna ka:a-devam edecek). Bu arada iki kenardan a”;~ ilmekler, kenarlardaki örgü düzeninde de.a~ edecek.
  114. sıradan itibaren kol yuvarlağı içir • kenardan her 2. sırada sırasıyla 5-4-3-2-13 kere 1 ve 6 kere 2 ilmek keserek 46 sıra örün. Ki v 22(26) ilmeği bir kerede kesin.
  Bitirme :
  Örgü parçalarını ölçüleriyle sac” e-yip nemli bezle örterek, kurumaya bırakın. S-;: omuzu birleştirin.Yaka bantı için sol ön omu::a-başlayarak, yaka kenarından eşit aralıkla-; önden 54, arkadan 48 ilmek alarak, örgü şiş ** geçirin. Toplam 102 ilmek üzerinden 24 sıra ;*-. lastik örerek ilmekleri bir kerede kesin. Sol omuz ve yaka kenarını birleştirin. C-:_ tersinde, yaka bant örgü bitiş noktasını :a_: başlama noktasına yerleştirin. Gizli dikiş ile yaka ucunu tutturun.
  Yan dikiş ve kol alt dikişlerini birleştirin. K: =-yerlerine takın 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Eşine yada sevgilisine kazak örmeyi düşünene bayanlar yukarıdaki tarifi izleyerek sevgilileri yada eşleri için çok şık kazaklar örebilirler. Bayanalar bu kazakları sevdiklerine hediye ettiklerinde sevdikleri bu kadar değer gördükleri için çok mutlu olacaklardır.
+ Yorum Gönder


boğazlı kazak yaka kesimi,  boğazlı yaka kesimi,  boğazlı kazakta yaka kesimi