+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hırka Ve Kazak Forumunda Premier Hırka Örnekleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. asusena
  Bayan Üye

  Premier Hırka Örnekleri
  Premier Hırka | Örgü Kazak Ve Hırka Örnekleri

  Premier Hırka.jpg

  Malzemeler:
  Feza premier 4 x 100 gr
  Şiş numarası:8


  Yapılışı:
  Arka:70 ilmekle örgüye başlanır. 42 cm oluncaya kadar düz olarak örülür. Koltuk altı için 3 2 1 . . koltuk kesimi yapılır. 20 cm kol evi örülür. ve şişte kalan ilmeklerin hepsi birden kesilir

  Ön:33 ilmekle örgüye başlanır. kenarlarına 4 ilmek haroşa örülür. diğer ilmekler haroşa örülür. 40 cm olunca yakayı oluşturmak için haroşadan sonraki iki ilmek birlikte örülerek kesme işlemi yapılır. 4 sıra koltuk kesimi 3-2-1… olarak yapılır ve 20 cm oluncaya kadar örülür. V yaka hırkanın haroşadan sonraki kesimi her iki sıradada yapılır.

  Kol:38 ilmekle örgüye başlanır. 44 cm oluncaya kadar düz örgü örülür. sonra 3-2-1. . kol kesimi yapılır. bundan sonra iki sırada 1 ‘er tane kesilerek kol evi 2 cm olana kadar örgüye devam edilir. ve böylece bitirilir.


  En Güzel Örgü Kazak Ve Hırka Örnekleri, Modelleri, Örgü Kazak Ve Hırka Resimleri, Değişik Ve Şık Modeller, Örgü Kazak Ve Hırka Örnekleri Arşivi Burada .. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Sakallı ipler her yerde kullanım alanı bulmaktadırlar. Sakallı ipler ile hem kendinize hemde çocuklarınıza giysiler örebilir ve bu giysileri kışın soğuk günlerinde giyebilirsiniz. Sakallı ipler ile giyim eşyaları dışında ev içinde pek çok şey örebilirsiniz. Banyolarınız için banyo takımları ve daha pek çok yapabilirsiniz.
+ Yorum Gönder