+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Hobileriniz ve Videolu Bilgiler Forumunda Bir bayanla nasıl dans edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  Bir bayanla nasıl dans edilir
  Bir bayanla nasıl dans edilir  Bir bayanla nasıl dans edilir.jpg

  Dans esas itibariyle belli kuralları ve teknikleri olan bir davranıştır. İlk kural, erkek konuğun ev sahibesi ile dans etmesidir. Erkek konuk ayrıca refakatinde gelen bayanla ve davette onur konuğu bulunmuyorsa onun eşi ile de dans etmek durumundadır.

  Resmi oturmalı bir yemekte dans da varsa, erkek önce sağında oturan ve sonra solunda oturan bayanla dans etmelidir.
  Davete katılan bayanlar bu davette dansa kaldırılabilecekleri bilerek gelmelidirler. Eğer dans etmek istemiyorlarsa, dans teklifini reddedeceklerse bu davete katılmamalıdırlar.

  Dansa davet klasik olarak , “Bu dansı bana lütfeder misiniz?” veya “Benimle dans eder misiniz?” diyerek reveransla yapılır. Cevap olumlu ise bayan gülümseyerek “Tabii, memnuniyetle” der ve dansa kalkar. Cevap olumsuz ise “Üzgünüm şu anda dans etmek istemiyorum.” Veya “Bu dansı bilmiyorum” şeklinde ifadeler kullanılır. Bir erkeğe dansa kalkmamak için mazeret beyan eden bayan.
  Bir bayanı dansa davet etmeyi planlayan bir erkeğin bunun alt yapısını önceden hazırlaması reddedilme olasılığını azaltır. Dansı reddedilen erkek, yüzünü asarak, üzülmüş görünerek bunu bir mesele yapmamalıdır. Dansa kalkmak veya kalkmamak çok doğal bir davranış olarak kabul edilmelidir. Dansı reddedilen erkek reddeden bayanın hemen yanındaki başka bir bayana da dans teklif etmemelidir 2. Acil

  Bir bayanla nasıl dans edilir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder