+ Yorum Gönder
Peygamberlerimiz – Siyer ve Hz.Muhammed Forumunda Peygamberimizin İşim Ve Künyeleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Peygamberimizin İşim Ve Künyeleri
  PEYGAMBERİMİZ (S.A.S.)İN İSİM VE KÜNYELERİ

  Peygamberimi/ (s.a.v.)'in Kur'an-ı Kerim'de geçen isimleri: Peygamberimiz en çok anılan ismi MUHAMMEDİ'dir. Peygamberimiz (s.a.v.) bu mübarek isimleriyle Kur'an-ı Kerim'de 4 defa anılır. (Al-i İmran, 144. Ahzab, 40. Fetih, 29. Muhammedi, 52)
  Hz. İsa'nın Peygamberimizi,.ümmetine Ahmed (a.s.) İsmiyle tanıtmış olduğu bildirilir.
  Peygamberimiz (a.s.) Kur'an-ı Kerim'de Muhammedi, Ahmed isimlerinden başka, Resul, Nebiy, Şahid, Beşir, Nezir, Mübeşşir, Münzir, Dâi-i İlâllahJ Sirâc-ı Münir, Rauf, Rahim, Musaddık, Müzekkir, Müddessir, Abdullah, Kerim, Hak, Mübin, Nûr, Hâtemün Nebiyyin, Rahmet, Nimet, Hâdi, Tâhâ, Yâ4 sin diye anılmıştır.

  Peygamberimizin bundan başka daha birçok isimleri vardır. Bunların hım kısmı Kur'an-ı Kerim'de, bir kısmı Peygamberimizin hadislerinde, bir kısm da daha önceki peygamberlerin kitaplarında açıklanmıştır. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Peygamber efendimizin ismi allahu tealanın hazreti ademin bir sualine verdiği cevapta; yerde muhammed yerde ise ahmed olduğunu söylemiştir. peygamber efendimizin ismi kuranı kerimde muhammed olarak , ancak hazreti isa peygamber efendimizi müjdelerken ahmed olarak belirtmiştir.
+ Yorum Gönder