+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve İslamda Ahlak Forumunda Kumar Oynamak Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kumar Oynamak Hakkında Bilgi
  Kumar Oynamak Hakkında Bilgi kısaca 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kumar Oynamak Hakkında Geniş Bilgi

  Kumar bağımlılığı problemi bireylerin ilişkilerin bozulmasına, evdeki ve işteki sorumluluklarını aksamasına ve maddi çöküntülere sebep olabilir. Kumar oynamak için para çalmak ya da çocuklarınız için sakladığınız parayı kumarda kullanmak gibi asla yapmam diye düşündüğüz şeyleri yapmaya başlayabilirsiniz. Kendinizi durduramayacağınızı düşünebilirsiniz; ancak kumar sorunu ve kumar bağımlılığı tedavi edilebilir. Eğer bir kumar sorununuz olduğunu kendinize itiraf etmeye hazırsanız ve yardım alırsanız, kumar bağımlılığı sorununuzdan kurtulabilir ve hayatınızın kontrolünü tekrar elinize alabilirsiniz.


  Kumar Bağımlılığını ve Kumar sorununu anlamak

  Kumar bağımlılığı aynı zamanda kompulsif kumar oynama diye de bilinen bir tür dürtü kontrol bozukluğudur. Kompulsif kumarbazlar, kendilerine ve sevdiklerine zarar verdiklerini bildikleri halde kumar oynama dürtülerini kontrol edemezler. Kumar oynamak sonuçlarını umursamaksızın düşündükleri ve yapmak istedikleri tek şeydir. Kompulsif kumarbazlar keyifli de olsalar keyifsiz de, parasız da olsalar paralı da olsalar, mutsuz da olsalar mutlu da olsalar kumar oynamaya devam ederler. Sayıların kendilerinden yana olmadığını bilseler de, kaybetmeyi madden karşılayamayacaklarının farkında olsalar da kumardan vazgeçemezler.

  Kumar oynama davranışı bazı kişiler için sorun olmaya başlar. Bu kişiler tamamen kontrolü kaybetmemiş olabilirler. Eğer kumar oynamakla fazlasıyla meşgulseniz, kumarda giderek artan miktarlarda para harcıyorsanız, üst üste kaybediyorsanız, ya da ciddi sonuçlara rağmen oynamaya devam ediyorsanız, kumar sorununuz var demektir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kumar oynamak dinimize göre çok büyük bir günahtır. kumar oynayan insan o kumar masasında iğrençleşir hem rızkını kaybedebilir hemde başkalarının rızıklarını haksız yere kazanır. hatta kumar masasında kaybeden bazı kişiler ortaya koyacak şeyleri kalmayınca eşlerini veya kızlarını ortaya koyarlar. bunların bir sürü örneği var . böyle iğrenç bir şeyin günah olması sizce de gerekmez mi.
+ Yorum Gönder